کد خبر: ۲۰۲۴۱۶
تاریخ انتشار: ۰۹:۱۰ - ۲۲ تير ۱۳۹۷ - 2018July 13
محققان عنوان می کنند کودکانی که در معرض دود سیگار والدین شان قرار می گیرند دو برابر بیشتر در معرض خروپف کردن هستند.

شفا آنلاین>سلامت>طبق نتایج مطالعه دانشگاه ایالتی جورجیا، والدینی که در منزل در مقابل کودکان شان سیگار می کشند، فرزندشان در معرض ریسک بالا خروپف کردن قرار دارد

به گزارش شفا آنلاین:محققان عنوان می کنند کودکانی که در معرض دود سیگار <cigarette smoke>والدین شان قرار می گیرند دو برابر بیشتر در معرض خروپف کردن هستند.

طبق نتایج مطالعه دانشگاه ایالتی جورجیا، والدینی که در منزل در مقابل کودکان شان سیگار می کشند، فرزندشان در معرض ریسک بالا خروپف کردن قرار دارد.

یافته ها نشان داد به ازای هر نخ سیگار دود شده در منزل در روز، کودکان ۲ درصد بیشتر در معرض خروپف کردن قرار می گیرند. کودکان دارای پدران سیگاری ۴۵ درصد بیشتر دچار خروپف می شوند.

حال آنکه مادران سیگاری، موجب افزایش(Increase) حدود ۹۰ درصدی این ریسک در فرزندشان می شوند.

«لوسی پوپووا»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «برخی والدین فکر می کنند خروپف فرزندشان اتفاقی عادی است. اما خروپف کردن غالبا اولین مرحله به سوی ابتلا به آپنه خواب بوده و با فشارخون(blood pressure) بالا، سکته و بیماری قلبی مرتبط است.»

آپنه خواب نوعی اختلال جدی خواب است که بواسطه توقف منظم در نفس کشیدن در حین خواب ایجاد می شود.

در این مطالعه داده های ۲۴ مطالعه موجود در این باره که شامل حدود ۸۸ هزار کودک بود بررسی شد. تیم تحقیق دریافت هرچقدر بچه ها کوچک تر باشند، آسیب پذیری شان در برابر ابتلا به عادت خروپف کردن بیشتر است.

محققان ترک سیگار را بهترین راه حفظ سلامت خود و فرزندان عنوان می کنند.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: