کد خبر: ۱۷۶۲۶۶
تاریخ انتشار: ۱۳:۳۰ - ۱۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017December 03
دکتر سیدحسن هاشمی در پیامی درگذشت دکتر محمدعلی ابوترابی - پزشک ایثارگر را تسلیت گفت
شفا آنلاین>سلامت>وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در پیامی درگذشت دکتر محمدعلی ابوترابی - پزشک ایثارگر را تسلیت گفت.

به گزارش شفا آنلاین، در متن پیام تسلیت دکتر سیدحسن هاشمی آمده است:

« انا لله و انا الیه راجعون

دکتر محمدعلی ابوترابی پس از یک عمرخدمت صادقانه و التیام درد دردمندان، دار فانی را وداع گفت و روح بلندش به اعلی علیین پرکشید تا به فرزند برومندش، شهید مجید ابوترابی ملحق گردد و گرد سال‌ها فراق را از جان بزداید.

مرحوم دکتر ابوترابی با کوله‌باری از مبارزات روزهای پیش از انقلاب، مرد همیشه در صحنه تیم‌های پزشکی در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل بود و در کسوت یک جراح زبردست، جان رزمندگان بسیاری را که زنده ماندن‌شان به دقیقه‌ها بسته بود، نجات داد.

امروز هر چند جامعه پزشکی(Medical Society)، شاگردان، بیماران، دوستان و خانواده ارجمندش داغدار فقدان آن فقید سعید هستند؛ ما اما آموخته‌ایم که مرگ، پایان زندگی بزرگانی چون دکتر ابوترابی نیست و یاد خدمات، مهربانی‌ها و باورهایش که تا پایان عمر بر آنها پای فشرد، همیشه باقی است و باقی خواهد ماند.

اینجانب درگذشت آن انسان شریف و والامقام، یار صدیق امام و رهبری و پزشک فرهیخته و ارجمند را تسلیت عرض می‌کنم و از پروردگار متعال برای آن مرحوم، رحمت و مغفرت و برای بازماندگان، صبر و سلامت مسألت می‎نمایم.»

دکتر محمد علی ابوترابی پزشک ایثارگر، متعهد، بصیر و پدر شهید مجید ابوترابی متولد ۱۳۱۳ درنجف آباد اصفهان آباد و دانش آموخته تخصصی جراحی عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بود.

وی مسئول تیم اضطراری در دوران دفاع مقدس بود و از سال ۱۳۵۹ تا ۱۳۶۸ در اورژانس‌ها و بیمارستان‌های صحرایی حضور مستمر داشت و در عملیات آزادسازی جزیره مجنون نیز در اثر اصابت تیر به درجه جانبازی نائل آمد.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: