کد خبر: ۱۰۵۵۱۶
تاریخ انتشار: ۰۸:۵۷ - ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۵ - 2016April 23
شفاآنلاین:سیاسی > وزيرامورخارجه كشورمان روزجمعه درنيويورك و پيش ازديداربا «جان كري» با تاكيد براينكه ايران تعهدات خود را دربرجام انجام داده، گفت: با صحبت هايي كه جان كري مي كند، مشخص شد بايد منتظر باشيم جمهوري اسلامي از تمامي منافع ذكر شده دربرجام سود ببرد.

به گزارش شفاآنلاین، وزيرامورخارجه كشورمان درهتل «پالاس» نيويورك به خبرنگاران، گفت : اين بسيار مهم است كه متوجه باشيم برجام يك قرارداد متعادل بوده است.
وي افزود: بايد به اطمينان خاطر برسيم كه مذاكره و قرارداد تنها راه حل مناقشه هاي بين المللي است و تحريم و فشار راهكار آن نيست.
ظريف در ادامه با اشاره به اينكه اختلاف نظرهاي ما در شمار زيادي از مسايل با آمريكا همچنان پابرجا وجدي است، تصريح كرد: اما اميدواريم كه اظهارات جان كري راهگشاي حل نگراني هاي بانك ها از رويكرد آمريكا شود.
وي در ادامه گفت: همچنين تصميم گرفته شد تا از طريق گروه 1+5 تنها مشكل برجام حل شود و ما مي خواهيم نشان بدهيم كه ايران و 1+5 توانستند مشكل بسيار جدي را از طريق مذاكرات حل كرده وگام هاي مناسبي را بردارند تا ايرانيان بتوانند تغييرات پس از اجراي برجام را درك كنند.
وزير امور خارجه كشورمان خاطر نشان كرد: گفتني است تنها در زماني كه مردم ايران بتوانند تغييرات پس ازبرجام را احساس كنند، ما هم مي توانيم به روند اجرايي شدن برجام ادامه دهيم.

irna

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: