کد خبر: ۱۰۴۸۳۶
تاریخ انتشار: ۰۲:۱۵ - ۳۰ فروردين ۱۳۹۵ - 2016April 18
شفا آنلاین>سلامت> امروزه بسیاری از افراد از چاقی رنج می‌برند اما ایجاد این عارضه در کودکان بسیار نگران کننده است. چاقی می‌تواند سلامتی کودکان را تهدید کند و موجب افزایش احتمال ابتلا به بیماری‌های مختلف شود.

به گزارش شفا آنلاین،دکتر مهدی مرادی متخصص کودکان  با اشاره به اینکه مصرف فست فود توسط والدین کودکان را به سمت مصرف این مواد غذایی و دچار شدن به چاقی هدایت می‌کند، می‌گوید: خانواده‌ها باید از مصرف بیش از حد فست فود بپرهیزند چراکه این مسأله باعث تغییر الگوی غذایی کودکان آنها خواهد شد.

این فوق تخصص نوزادان، با اشاره به اینکه کودکان تک فرزند و ساکن آپارتمان بیشتر از دیگران در معرض ابتلا به این بیماری قرار دارند، تصریح می‌کند: والدین باید  کودکان را به انجام یک رشته ورزشی علاقه‌مند کنند تا فرد به انجام فعالیت‌های ورزشی عادت کند و دچار چاقی نشود.

از سوی دیگر آنها باید شرایطی را فراهم کنند تا فرزندشان بتواند ساعاتی را از گوشی و تبلت دور شده و به جنب و جوش های کودکانه بپردازد.

دکترمرادی با تأکید بر اینکه نداشتن امنیت غذایی مهم ترین عارضه چاقی است، خاطرنشان می‌کند: ابتلا به چاقی در کودکی زیان آور تر از دوران میانسالی است.

 دچار شدن به این بیماری در زمان کودکی افراد را مستعد ابتلا به دیابت، افسردگی، نداشتن اعتماد به نفس کافی، ناکارآمدی در سطح اجتماع و بیماری‌های قلبی و عروقی در بزرگسالی می‌کند. والدین باید چاقی کودکان خود را جدی بگیرند و برای درمان آن به پزشک متخصص مراجعه کنند.ایران
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: