کد خبر: ۲۵۸۷۹۱
تاریخ انتشار: ۱۱:۱۴ - ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - 2020June 03
کشته شدن فلوید به دست ماموران پلیس شهر مینیاپولیس ایالت مینه سوتا، موجب خشم سراسری در ایالات متحده و دیگر کشورهای جهان در اعتراض به رفتار ماموران پلیس آمریکا با شهروندان آفریقایی‌تبار این کشور شده است
 شفاآنلاین>سلامت>مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز (سه‌شنبه ۱۲ خرداد) با هشدار نسبت به کاربرد زور بیش از اندازه علیه تظاهرکنندگان معترض به کشته شدن جرج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی در بازداشت پلیس، اعلام کرد که از این رخداد تکان خورده و وحشت کرده است.

به گزارش شفاآنلاین، جوسپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، کشته شدن فلوید به دست ماموران پلیس ایالات متحده را سوءاستفاده از قدرت دانست و گفت: ما نیز همانند شهروندان آمریکا از کشته شدن جرج فلوید تکان خورده و هراسناک شده‌ایم؛ همه جوامع باید در برابر کاربرد زور بیش از اندازه، هوشیار و حساس باشند.

وی با توصیف کشته شدن فلوید به عنوان رخدادی بسیار ناخوشایند، آن را نشان‌دهنده سوءاستفاده از قدرت توسط نیروهای مجری قانون و انتظامی ایالات متحده دانست و گفت: ما نژادپرستی را از هرگونه محکوم می‌کنیم و به نیروی آمریکایی برای متحد شدن به عنوان یک ملت و درمان این زخم، ایمان و اعتماد داریم.

کشته شدن فلوید به دست ماموران پلیس شهر مینیاپولیس ایالت مینه سوتا، موجب خشم سراسری در ایالات متحده و دیگر کشورهای جهان در اعتراض به رفتار ماموران پلیس آمریکا با شهروندان آفریقایی‌تبار این کشور شده است.

جورج فلوید ۴۳ ساله شهروند سیاهپوست آمریکایی سه‌شنبه هفته گذشته (۶ خرداد) در حالی که «درک شووین» افسر پلیس سفیدپوست زانویش را روی گردن او گذاشته بود، بطور غم انگیزی جان سپرد.

موج اعتراض‌ها به اقدام وحشیانه پلیس آمریکا همچنان جریان دارد و بیش از ۴۰ شهر این کشور را فرا گرفته است. دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا معترضان را اراذل و اوباش و تروریست های داخلی خوانده و به آنها هشدار داده وقتی غارت آغاز شود، شلیک هم شروع می‌شود.رویترز
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: