کد خبر: ۲۵۲۱۳۶
تاریخ انتشار: ۰۱:۳۷ - ۰۷ اسفند ۱۳۹۸ - 2020February 26
شفاآنلاین :سلامت >اجتماعی >عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزارت بهداشت به تنهایی از عهده کنترل استان قم درباره کرونا بر نمی‌آید تاکید کرد: وزارت کشور، نیروی انتظامی و تمام مجموعه‌هایی که توان کنترل دارند، باید به میدان آمده و به وزارت بهداشت کمک کنند.

به گزارش شفاآنلاین،«محمدابراهیم رضایی»در پاسخ به این سوال که وزارت بهداشت اعلام کرده، استان قم منشاء شیوع ویروس کرونا است و مردم همچنان از این استان به دیگر مناطق سفر می‌کنند، چرا برنامه‌ای برای قرنطینه شهر قم وجود ندارد؟ گفت: بیماری واگیردار و خطرناکی وارد کشور شده است و رعب و وحشتی ایجاد شده است. وزارت بهداشت و درمان تلاش جدی در این زمینه انجام می‌دهد و تلاش می‌کند با صحبت، تذکر و اطلاع‌رسانی به ویژه در قم شهر را مدیریت کند، اما یک سری از مردم به صحبت‌های وزارت بهداشت هیچ اعتنایی ندارند و این جای نگرانی است و علیرغم اینکه خطر را به آنها متذکر می‌شوند، اما خیلی اعتنایی به این موضوع نمی‌کنند. معتقدم باید یک بررسی ویژه‌ای در این خصوص صورت گیرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: شهر قم در حال حاضر منشاء صادرات ویروس به تمام کشور است و این جای نگرانی دارد، از این جهت که شهروندان ساکن در قم یا افرادی که به قم تردد می‌کنند به توصیه‌های وزارت بهداشت اعتنایی نمی‌کنند. کنترل یک استان به این شکل هم کار دشواری است و اگر همکاری مردم نباشد، به نظر نمی‌رسد دولت با مقدوراتی که در اختیار دارد، بتواند به اهداف خود برسد.

رضایی در پاسخ به این سوال که با توجه به عدم رعایت برخی افراد، قرنطینه شهر در شرایط فعلی ضرورت نیست؟ تصریح کرد: تا عزم و اراده همگانی نباشد، دولت با مقدوراتی که دارد نمی‌تواند برنامه‌های خود را پیش ببرد و مردم باید همراهی کنند. وزارت بهداشت به تنهایی از عهده این امر بر نمی‌آید و وزارت کشور، نیروی انتظامی و تمامی مجموعه‌هایی که توان کنترل دارند، باید به میدان آمده و به وزارت بهداشت کمک کنند. البته آنطور که من شنیده‌ام، وزارت بهداشت تلاش خود را می‌کند، اما اینکه چقدر موفق باشد را نمی‌دانم.

وی در پاسخ به این سوال ایلنا که آیا مجلس طرحی در این خصوص دارد، گفت: مجلس درگیر برنامه‌های خاص خود و لایحه بودجه است و فرصتی برای اینکه بخواهد به صورت ویژه موضوع قرنطینه را بررسی کند، نداشته و تصمیمی نیز در این خصوص اتخاذ نشده است، البته رییس مجلس به رییس کمیسیون بهداشت و درمان ماموریت داده است که این موضوع را پیگیری کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که موضوع امنیت ملی در این زمینه نیز مطرح است آیا کمیسیون امنیت ملی قصدی برای ورود به این موضوع ندارد، گفت: تا الان کمیسیون امنیت ملی این موضوع را در دستور کار خود قرار نداده است و منتظر نتیجه بررسی کمیسیون بهداشت است.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: