کد خبر: ۲۵۰۴۱۰
تاریخ انتشار: ۱۹:۲۰ - ۰۷ بهمن ۱۳۹۸ - 2020January 27
سازمان بیمه سلامت ایران یک سازمان حمایتی است که در زمینه درمان جهت حمایت از بیمه شدگان دفترچه بیمه سلامت را در اختیار افراد تحت پوشش خود قرار داده است
شفا آنلاین>سلامت>مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان بیمه سلامت با تاکید بر اوراق بهادار بودن دفترچه بیمه، از بیمه شدگان خواست جهت پیشگیری از عواقب هرگونه سوء استفاده از دفترچه‌های بیمه، دفترچه خود را دراختیار افراد دیگر قرار ندهند.

به گزارش شفا آنلاین، محمد هاشمی گفت: سازمان بیمه سلامت ایران یک سازمان حمایتی است که در زمینه درمان جهت حمایت از بیمه شدگان دفترچه بیمه سلامت را در اختیار افراد تحت پوشش خود قرار داده است.

وی افزود: دفترچه بیمه افراد، جزء اوراق بهادار بوده و دارای بار مسئولیت حقوقی مانند دسته چک است، لذا بیمه شدگان باید در حفظ و نگهداری آن دقت لازم را داشته و دفترچه را جهت جلوگیری از سوء استفاده در اختیار دیگران قرار ندهند. بی‌تردید عواقب هرگونه سوء استفاده گریبان صاحب دفترچه بیمه را خواهد گرفت.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان بیمه سلامت، هاشمی تاکید کرد: هر دفترچه بیمه دارای 3 برگ است که برگ اول سبز رنگ و مخصوص داروخانه یا انواع مراکز تشخیصی مانند آزمایشگاه و سونوگرافی است. همچنین برگ آبی رنگ برای پزشک بوده و وی مجاز به جداسازی این برگ از دفترچه است و برگ قرمز رنگ نیز مخصوص بیمار است.

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت اظهار داشت: بیمه شدگان باید به این نکته توجه کنند که در هر نوبت ویزیت، فقط یک برگ آبی رنگ توسط پزشک جدا می‌شود، حتی اگر پزشک چندین خدمت را به بیمار ارایه دهد.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: