کد خبر: ۲۳۴۲۶۴
تاریخ انتشار: ۱۷:۱۰ - ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - 2019June 10
در بسیاری از بخش های حوزه سلامت به ویژه تجهیزات پزشکی ۱۰۰ درصد نیاز کشور را تامین می کنیم
شفا آنلاین>سلامت>رئیس انجمن صنفی تولیدکنندگان و صادرکنندگان تجهیزات پزشکی، گفت: در بسیاری از بخش های حوزه سلامت به ویژه تجهیزات پزشکی ۱۰۰ درصد نیاز کشور را تامین می کنیم.

به گزارش شفا آنلاین، مجید روحی، در حاشیه برگزاری بیست و دومین نمایشگاه بین المللی ایران هلث، اظهار کرد: نمایشگاه ایران هلث با فراز و نشیب‌های همراه بوده است، اکنون تولید در کشور با مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کند، این در حالی است که اگر به تولید نگاه اصولی، مستمر و برنامه ریزی شده شود، می‌توانیم بسیاری از مشکلات اقتصادی و اجتماعی جامعه را به کمک آن حل کنیم.

وی، نقدینگی و مطالبات از دولت را یکی از مشکلات کشور در حوزه تجهیزات پزشکی دانست و افزود: شرکت‌های تولید کننده تجهیزات پزشکی(Medical Equipment) در نمایشگاه امسال حدود ۲۰ درصد رشد داشته‌اند، همچنین بین ۶ تا ۲۵ درصد هزینه‌ها در حوزه تولید تجهیزات پزشکی، هزینه انتقال و تخصیص ارز است و این هزینه‌ها گاهی به ۳۰ درصد هم می‌رسد، البته باید برای حذف این هزینه‌ها سیستم‌ها و فرایندهای طاقت‌فرسا در بخش تخصیص و انتقال ارز حذف شود.

رئیس انجمن صنفی تولیدکنندگان و صادرکنندگان تجهیزات پزشکی، ادامه داد: ما باید در حوزه تجهیزات پزشکی نگاه همه شرکت‌های تولید کننده را لحاظ و در کنار صنعت دارو(medicine industry) و غذا به تجهیزات پزشکی هم به شکل متمرکز نگاه کنیم، خوشبختانه در زمینه خریدهای متمرکز تجهیزات پزشکی با کمک هیئت امنای صرفه جویی ارزی به توافق‌هایی رسیده‌ایم.

روحی با اشاره به شعار امسال نمایشگاه ایران هلث، یادآور شد: ما در بسیاری از بخش‌ها به ویژه تجهیزات پزشکی ۱۰۰ درصد نیاز کشور را تأمین می‌کنیم، همچنین می‌توانیم تولید افزون بر نیاز داخل را به کشورهای منطقه صادر کنیم.

بیست و دومین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی دارو و آزمایشگاهی «ایران هلث» تا ۲۲ خرداد ۹۸ در محل نمایشگاه بین المللی تهران در حال برگزاری است.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: