کد خبر: ۲۲۹۲۵۷
تاریخ انتشار: ۲۱:۲۰ - ۲۵ فروردين ۱۳۹۸ - 2019April 14
نتایج یک بررسی تازه نشان می دهد پرده های مورد استفاده در بیمارستان ها برای جداکردن تخت های بیماران از یکدیگر و حفظ حریم خصوصی میزبان باکتری هایی مرگبار هستند
شفآانلاین>سلامت> نتایج یک بررسی تازه نشان می دهد پرده های مورد استفاده در بیمارستان ها برای جداکردن تخت های بیماران از یکدیگر و حفظ حریم خصوصی میزبان باکتری هایی مرگبار هستند.

به گزارش شفاآنلاین، این نوع آلودگی ها(Contaminations) محدود به پرده های بیمارستان ها نیست و سایر تجهیزات و ابزار بیمارستانی نیز با چنین مشکلاتی مواجه بوده و باید به طور مرتب شستشو داده شده و پاکسازی شوند.

تحقیقاتی که در این زمینه در دانشگاه میشیگان صورت گرفته نشان می دهد باکتری های مقاوم در برابر داروهای مختلف در درون پرده های جداکننده تخت های بیمارستانی لانه می کنند و به طور گسترده رشد کرده و تکثیر می شوند.

نمونه برداری از ۶۱۱ پرده بیمارستانی در میشیگان ثابت کرده که در آنها در مجموع ۱۵۲۱ نمونه باکتری خطرناک و مرگبار وجود داشته است. از هر ۵ پرده ای که در این بررسی مورد آزمایش قرار گرفته، یک پرده آلوده به باکتری های مرگبار مقاوم در برابر انواع داروها و آنتی بیوتیک ها بوده است.

برخی از این باکتری ها علاوه بر پرده در تخت بیماران هم موجود بوده اند و لذا شستشو و ضدعفونی کردن دقیق تمامی تجهیزات مورد استفاده در بیمارستان ها (hospitals)ضرورتی انکارناپذیر محسوب می شود.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: