کد خبر: ۲۲۶۴۶۹
تاریخ انتشار: ۰۹:۱۰ - ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ - 2019March 14
با وجود شهرت پرتقال برای داشتن ویتامین C، یک پرتقال متوسط ۷/۶۹ میلی‌گرم ویتامین C دارد در واقع کمتر از بسیاری دیگر از میوه‌ها و سبزیجات. برای داشتن بسته غذایی با حد نهایی ویتامین C، سبد غذایی خود را با این غذاهای خارق‌العاده پر کنید
شفاآنلاین>سلامت> هر چند مطالعات نشان می‌دهد که مصرف ویتامین C در واقع نمی‌تواند از سرماخوردگی جلوگیری کند بلکه با داشتن این مواد غذایی کمی ‌ممکن است در کوتاه‌شدن طول مدت بیماری کمک کند و شدت علائم شما را کاهش دهد.

به گزارش شفاآنلاین، اما با وجود شهرت پرتقال برای داشتن ویتامین C، یک پرتقال متوسط ۷/۶۹ میلی‌گرم ویتامین C دارد در واقع کمتر از بسیاری دیگر از میوه‌ها و سبزیجات. برای داشتن بسته غذایی با حد نهایی ویتامین C، سبد غذایی خود را با این غذاهای خارق‌العاده پر کنید.

توت‌فرنگی

یک فنجان از این ابرمیوه شامل ۸۴٫۷ میلی‌گرم ویتامین C، به‌علاوه دزهای سالم از فولات و سایر ترکیبات باعث بهبود سلامت (Health)قلب می‌شود. یکی دیگر از مزایای غیرمنتظره توت‌فرنگی این است که ممکن است به سفید شدن دندان شما به‌طور طبیعی کمک کند.

آناناس

علاوه بر ۷۸٫۹ میلی‌گرم ویتامین C، آناناس شامل بروملئین، یک آنزیم گوارشی است که به تجزیه غذا و کاهش نفخ کمک می‌کند. بروملئین نیز به‌عنوان یک ضد التهاب طبیعی است که می‌تواند به شما کمک کند بعد از تمرین سخت، سریعتر عمل ریکاوری را انجام دهید.

فلفل تند

نصف فنجان فلفل تند خرد شده یا تکه‌تکه شده ۱۰۷۸ میلی‌گرم ویتامین C به ما می‌دهد. به علاوه، محققان نشان داده‌اند که کپسایسین،ترکیب موجود در فلفل، ممکن است بتواند به تسکین درد مفاصل و عضلات کمک کند.

فلفل سبز

یک فنجان خرد شده فلفل سبز حاوی ویتامین C کمتر از فلفل دلمه‌ای خود است، اما با ۱۲۰ میلی‌گرم (ویتامین C)، هنوز هم ۲۰۰ درصد از ویتامین C توصیه شده روزانه مجاز شما را داراست. فلفل سبز همچنین منبع خوبی از فیبر است.

کلم بروکلی

این گیاه خانواده کلم ۱۳۲ میلی‌گرم ویتامین C، به‌علاوه مقدار زیادی فیبر به ازای فقط ۳۰ کالری در هر وعده فراهم می‌کند.به‌علاوه، تحقیقات نشان می‌دهد کلم بروکلی ممکن است خواص جلوگیری از سرطان (Cancer)باشد.

گل کلم

چه شما آن را کباب کنید، چه بپزید و چه خمیر کنید خوردن یک سر کوچک گل کلم یک دوز ۱۲۷٫۷ میلی‌گرم ویتامین C، به‌علاوه ۵ گرم فیبر و ۵ گرم پروتئین به شما می‌دهد.

فلفل دلمه‌ای قرمز ‌

یک فنجان خرد شده فلفل قرمز حاوی تقریبا سه برابر بیشتر ویتامین C نسبت به پرتقال است(۱۹۰ میلی‌گرم). همچنین فلفل قرمز یک منبع بزرگ از ویتامین A است، که به باعث بهبود سلامت چشم می‌شود.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: