کد خبر: ۲۲۶۴۶۰
تاریخ انتشار: ۲۱:۲۰ - ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ - 2019March 13
بحث تعرفه‌های پزشکی هنوز در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی مطرح نشده است اما به نظر من در زمینه افزایش تعرفه های پزشکی باید منصفانه برخورد کنیم چرا که بخش اعظم هزینه ها به تامین اجتماعی و بیمه سلامت بر می‌گردد
شفاآنلاین>سلامت> عابدی گفت: در بخش بستری افزایش تعرفه ها را صلاح نمی دانم چرا که بیمه‌ها دیگر توان پرداخت هزینه‌ها را نخواهند داشت.

به گزارش شفاآنلاین، عابدی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در مورد افزایش تعرفه های پزشکی اظهار کرد: بحث تعرفه‌های پزشکی هنوز در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی مطرح نشده است  اما به نظر من در زمینه افزایش تعرفه های پزشکی باید منصفانه برخورد کنیم چرا که بخش اعظم هزینه ها به تامین اجتماعی و بیمه سلامت بر می‌گردد و این سازمانهای بیمه گر دیگر تحمل افزایش تعرفه‌ها را نخواهند داشت.

وی ادامه داد: بیمه تامین اجتماعی و بیمه سلامت توان پرداخت هزینه‌ها به ویژه هزینه‌های جراحی را ندارند و با افزایش تعرفه ها ما مجلس باید مدام به دولت فشار وارد کنیم که مشکل بیمه‌ها و وزارت بهداشت حل شود.

عابدی اظهار کرد: وزارت بهداشت باید تا جایی که بودجه وزارتخانه اجازه می دهد بخش هایی را که ارتباط مستقیم با ارائه دهنده خدمت دارند ترمیم کنند.

عضو کمیسیون بهداشت درمان(cure) مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در این چند سال اخیر تعرفه اعمال جراحی در بیمارستان‌ها افزایش زیادی داشت و افزایش مجدد تعرفه‌ها بار سنگینی را به بیمه ها تحمیل می کند.
تعرفه‌های سرپایی اندکی افزایش یابد

عابدی تصریح کرد: در بخش سرپایی نیز در حد کمی به نحوی که بتوان هزینه‌ها را مدیریت کرد و به بیمه‌ها(insurances) فشار وارد نشود تعرفه‌ها می‌تواند افزایش پیدا کند.

عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در بخش بستری افزایش تعرفه ها را صلاح نمی دانم و به نظرم تعرفه های پزشکی بدون موافقت بیمه ها نباید افزایش پیدا کند و اندکی تغییرات تعرفه در بخش سرپایی متناسب با تورم می‌تواند مشکل را تا حدی حل کند.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: