کد خبر: ۲۲۳۰۲۴
تاریخ انتشار: ۱۰:۱۰ - ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ - 2019February 10
با توجه به وضع تحریم ها و مشکلات اقتصادی، دولت یک ارزیابی انجام داده و مدعی بر این است که یک عدد و رقمی را اگر بگذارند هم کالاهای اساسی و هم دارو و تجیزات را می‌توانند تامین کنند
شفا آنلاین>سلامت>عضو کمیسیون بهداشت و درمان با اشاره به اوضاع دارویی کشور<The country's pharmaceutical situation> با توجه به نرخ ارز، گفت: قسمت عمده مشکلاتی که الان بروز می‌کند، به خاطر همین نابسمانی  در بحث ارزی است که به افراد داده می‌شود و داروهایی است که وارد می‌کنند. این بخش مدیریت نمی‌شود که اگر انجام شود، به نتایج خوب می‌رسند.

به گزارش شفا آنلاین:اکبر ترکی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای درخصوص اوضاع دارویی کشور با توجه به نرخ ارز و صحبت‌های وزیر بهداشت مبنی بر اینکه صنعت دارو در حال فروپاشی است، گفت: با توجه به وضع تحریم ها و مشکلات اقتصادی،  دولت یک ارزیابی انجام داده و مدعی بر این است که یک عدد و رقمی را اگر بگذارند هم کالاهای اساسی و هم دارو و تجیزات را می‌توانند تامین کنند.


عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس افزود: آن عدد و رقم را برای دارو و تجهیزات گذاشتند، منتها باید یک مدیریت صحیح شود.  اینکه واقعا ارز به دست فردی غیر از افرادی که واردات دارو و پیش سازهای دارویی را می خواهند بیاورند، نرسد، کما اینکه طی بررسی‌های انجام شده، خیلی  از بخش‌های ارز را خارج از قسمت غذا و دارو داده‌اند.

ترکی با اشاره به مدیریت صحیح در این بخش، تصریح کرد: اگر مدیریت شود بنده فکر نمی‌کنم خیلی مشکل ایجاد شود. قسمت عمده مشکلاتی که الان بروز می کند، به خاطر همین نابسمانی  در بحث ارزی است که به افراد داده می شود و داروهایی است  که وارد می کنند. این بخش مدیریت نمی شود که اگر انجام شود، به نتایج خوب می رسند.

وی با بیان اینکه در هر زمینه ای سودجویان وجود دارند، گفت: اگر مشکلی باشد، سودجویان می‌خواهند سود خود را ببرند که ما باید نظارت های خود را افزایش دهیم. امیدواریم با ورود آقای دکتر نمک  وزارت بهداشت سر و سامان بهتری بگیرد که رو به جلو رود. ایشان هم کارهای بودجه ای و هم بهداشت و درمانی انجام داده اند که اگر تلفیق هر دو این ها باشد، من فکر می کنم روند خوب و رو به رشدی به وجود آید.طبنا
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: