کد خبر: ۲۱۸۹۱۴
تاریخ انتشار: ۱۷:۱۰ - ۱۲ دی ۱۳۹۷ - 2019January 02
در صورتی که بودجه‌ای مشابه بودجه امسال برای پزشک خانواده در نظر گرفته شود تنها کمی جلوتر از عملکرد فعلی در سال ۹۷ پیش خواهیم رفت که برای اجرای کامل برنامه به منابع بیشتری نیاز داریم
شفاآنلاین>سلامت>معاون بهداشت وزیر بهداشت گفت: برای اجرای ۱۲ گام پیش‌بینی شده پزشک خانواده در سال ۹۸ حداقل به ۳ برابر بودجه فعلی نیاز داریم.

به گزارش شفاآنلاین، دکتر علیرضا رئیسی ضمن تشکر از سازمان مدیریت و مجلس در حمایت از اجرای برنامه پزشک خانواده گفت: یکی از برنامه های اصلی ما این است که از سال ۹۸ در سراسر کشور همزمان گام های اجرایی را به جلو ببریم.

وی ادامه داد: ۱۲ گام اجرایی برای پزشک خانواده<family doctor> تعریف شده است که تاکنون ۴ گام این برنامه برداشته شده است.

معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به اینکه خود مراقبتی گام پنجم برنامه پزشک خانواده است، بیان کرد: برای این اقدام باید سامانه‌ها و اپلیکیشن‌هایی طراحی و به سامانه یکپارچه بهداشت وصل شود که در حال انجام این کار هستیم.

وی تاکید کرد: موضوعی که در گام ششم بر آن تاکید داریم این است که تمام مراقبت‌ها و خدمات سطح یک به صورت الکترونیک ثبت شود.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان بیمه سلامت، رئیسی گفت: برای اجرای ۱۲ گام پیش‌بینی شده پزشک خانواده در سال ۹۸ حداقل به ۳ برابر بودجه فعلی نیاز داریم. در صورتی که بودجه‌ای مشابه بودجه امسال برای پزشک خانواده در نظر گرفته شود تنها کمی جلوتر از عملکرد فعلی در سال ۹۷ پیش خواهیم رفت که برای اجرای کامل برنامه به منابع بیشتری نیاز داریم.

معاون بهداشت وزیر بهداشت تاکید کرد: امیدواریم تا پایان برنامه ششم با حمایت مجلس و دولت برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع به طور کامل در کشور اجرا شود. ایسنا
مطالب مرتبط
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: