کد خبر: ۲۱۸۹۰۶
تاریخ انتشار: ۱۵:۵۳ - ۱۲ دی ۱۳۹۷ - 2019January 02
در حال حاضر 13 مرکز دانشگاهی در سراسر کشور به تربیت نیروهای متخصص در حوزه کاردرمانی اشتغال دارند که ماحصل تلاش‌های آنان، تربیت بالغ بر 4 هزار و 200 نیروی کاردرمانی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا است
شفاآنلاین>سلامت>معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور گفت: هم اکنون ۱۳ مرکز دانشگاهی در سراسر کشور به تربیت نیروهای متخصص در حوزه کاردرمانی اشتغال دارند که ماحصل تلاش آنها تربیت بالغ بر ۴ هزار و ۲۰۰ نیروی کاردرمانی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا است.

به گزارش شفاآنلاین، حسین نحوی‌نژاد در بیست و سومین کنگره علمی کاردرمانی ایران که صبح امروز در تالار ابوریحان دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، اظهار کرد: توانمندسازی گروه‌های مختلف دارای معلولیت و تزریق روحیه امید و نشاط در میان این افراد همواره یکی از اولویت‌های حوزه معاونت امور توانبخشی سازمان بهزیستی<Well-being> به شمار می‌رود و ارتقاء سطح علمی خدمات تخصصی نیز از جمله گام‌هایی است که در این مسیر دنبال می‌شود.

وی تصریح کرد: برگزاری بیست و سومین کنگره درمانی ایران با همکاری معاونت امور توانبخشی سازمان بهزیستی و انجمن کاردرمانی ایران، فضایی از همدلی و هم‌اندیشی را میان فعالان امور معلولان فراهم ساخته است تا با نگاهی نواندیشانه و تلاشی متعهدانه در راستای ارتقاء دانش و تجربه خویش در مسیر بهبود خدمات کلینیکی مورد نیاز معلولان گام بردارند.

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور بیان کرد: در حال حاضر 13 مرکز دانشگاهی در سراسر کشور به تربیت نیروهای متخصص در حوزه کاردرمانی اشتغال دارند که ماحصل تلاش‌های آنان، تربیت بالغ بر 4 هزار و 200 نیروی کاردرمانی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا است.

نحوی‌نژاد افزود: سازمان بهزیستی کشور نیز بر حسب وظایف ذاتی خویش تمام تلاش‌های خود را در راستای استفاده موثر از نیروها به کار می‌گیرد. چنانچه در حال حاضر 130 نفر از همکاران متخصص در زمینه کاردرمانی در مراکز توانبخشی و کلینیک‌های تخصصی سراسر کشور مشغول ارائه خدمات به گروه‌های مختلف دارای معلولیت هستند. مضافا اینکه بالغ بر دو هزار مراکز غیردولتی در ارائه خدمات به جامعه هدف از نیروهای تخصصی کاردرمانی بهره‌ می‌گیرند.

وی در ادامه این مراسم تصریح کرد: با عنایت به شعار کنگره کاردرمانی ایران، مبنی بر تقویت هویت حرفه‌ای و جایگاه کاردرمانی ایران در عرصه جهانی تمام دستگاه‌هایی که به نحوی از ظرفیت‌های عظیم این افراد را در پیشبرد خدمات مورد نظر خود بهره‌ می‌گیرند باید در راستای تقویت جایگاه این متخصصین تلاش کنند.

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور گفت: بدیهی است که سازمان بهزیستی کشور نیز تمام تلاش خود را در این مسیر به عمل آورده و می‌کوشد با آموزش مستمر این نیروها با تکیه بر رویکرد علمی نوین گسترش مراکز خدمات‌رسانی و تبیین جایگاه این افراد در عرصه خدمات توانبخشی در راستای تقویت هویت حرفه‌ای این افراد گام بردارد.

نحوی‌نژاد در پایان گفت: اما جای تردید نیست که دستیابی متخصصان کاردرمانی به هویت حرفه‌ای مورد انتظار، مستلزم همکاری مجدانه سایر بخش‌های دولتی بویژه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است تا در سایه این همکاری، متخصصان کاردرمانی نیز همطراز با سایر متخصصان حوزه پزشکی بتوانند با بهره‌گیری از تعرفه مناسب به فرصت‌های شغلی و حرفه‌ای مناسب با جایگاه موثر خویش در امر توانبخشی و درمانی بیماران و معلولان دست یابند. تسنیم
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: