کد خبر: ۲۱۶۹۱۲
تاریخ انتشار: ۱۷:۳۰ - ۲۳ آذر ۱۳۹۷ - 2018December 14
در میان نوزادان تازه متولد شده افرادی که نارس به دنیا آمده‌اند، هنگام تولد دچار آسیب مغزی شده یا به نوعی عفونت باکتریایی شدید مبتلا شده‌اند. آنان بیشتر در معرض مرگ و معلولیت هستند
شفاآنلاین>سلامت> نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد: هر سال در سراسر جهان ۳۰ میلیون نوزاد نارس متولد یا بیمار می‌شوند که به فوت ۲.۵ میلیون نفر از آنان منجر می‌شود.

به گزارش شفاآنلاین، در این بررسی آمده‌ است: در میان نوزادان تازه متولد شده افرادی که نارس به دنیا آمده‌اند، هنگام تولد دچار آسیب مغزی شده یا به نوعی عفونت باکتریایی شدید مبتلا شده‌اند. آنان بیشتر در معرض مرگ و معلولیت هستند.

«عمر عبدی» - معاون مدیر اجرایی صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف) - گفت: ارائه خدمات درمانی مطلوب در زمان و مکان مناسب به مادران(mothers) و نوزادان می‌تواند در وضعیت سلامت آنان تاثیر بسزایی داشته باشد. سالانه میلیون‌ها نوزاد نارس و بیمار و مادران آنان به دلیل دریافت نکردن خدمات درمانی مناسب جان خود را از دست می‌دهند.

در گزارش یونیسف و سازمان بهداشت جهانی (WHO) آمده‌ است: بدون ارائه خدمات درمانی ویژه بسیاری از نوزدان پرخطر در ماه نخست تولدشان جان خود را از دست می‌دهند. درسال ۲۰۱۷، حدود ۲.۵ میلیون نوزاد تازه متولد شده فوت کرده‌اند که علت مرگ اغلب آنان بیماری‌های قابل پیشگیری بوده‌ است. همچنین دیگر نوزادان مبتلا به بیماری‌های مزمن به دریافت مراقبت‌های ویژه در تمام طول عمر خود نیاز پیدا کرده‌اند.

به گفته کارشناسان تا سال ۲۰۳۰ در ۸۱ کشور جهان، جان ۲.۹ میلیون زن و نوزاد با کمک فناوری‌های هوشمند حفظ خواهد شد. همچنین تا سال ۲۰۳۰ تقریبا ۶۸ درصد از مرگ و میرهای نوزادان با رعایت نکات ساده‌ای از قبیل تغذیه انحصاری با شیر مادر و تماس پوستی نوزاد با مادر قابل پیشگیری(prevention) است.ایسنا
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: