کد خبر: ۱۹۸۴۳۸
تاریخ انتشار: ۰۹:۲۰ - ۱۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018June 08
آیا سنا به کاهش وزن کمک می کند؟ سخت نیست که ادعاهای کاهش وزن چای سنا را در اینترنت پیدا کنید؛ اما به طور معمول برای کاهش وزن توصیه نمی شود.
شفاآنلاین>تغذیه>سنا به عنوان شناخته شده ترین چای ملین و مورد تایید FDA به عنوان یک ملین بدون نسخه تجویز می شود.

به گزارش شفاآنلاین، آیا سنا به کاهش وزن کمک می کند؟ سخت نیست که ادعاهای کاهش وزن چای سنا را در اینترنت پیدا کنید؛ اما به طور معمول برای کاهش وزن توصیه نمی شود.

استفاده از ملین های طبیعی یا مصنوعی برای کاهش وزن یک راه حل سالم نیست و می تواند خطرناک نیز باشد. سنا برای تسکین موقت یبوست توصیه می شود. همچنین برای پاک سازی بدن قبل از آزمایش های پزشکی خاص مانند کولونوسکوپی استفاده می شود. چای Senna یکی از رایج ترین شکل های این ملین گیاهی است؛ اما واقعاً مهم است که از چای سنا یا هر محصول دیگری درست استفاده کنید. در ادامه تمامی فواید و خطرات چای سنا را بازگو می کنیم.

چای سنا چیست؟

گیاه سنا در چندین گونه متعلق به سرده کاسیا از خانواده نخود یا لوبیا ( حبوبات ) می باشد. گیاهان سنا بومی مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری هستند، همانند نمونه هایی که در آفریقا و هند یافت می شود. برخی از انواع سنا نیز در شرق ایالات متحده رشد می کنند.

برگ سنا، میوه و غلاف ها برای تولید محصولات دارویی مانند چای سنا و مکمل سنا استفاده می شود. چای سنا اغلب از دو گیاه سنا به نام های Cassia acutifolia یا Cassia angustifolia گرفته می شود. در فارسی با نام سنای اسکندریه می شناسیم.

سنا ملین کننده است یا نرم کننده مدفوع ؟ سنا یک ملین است که به معنی یک دارو یا عامل برای کاهش یبوست است. به عنوان یک ملین،سنا می تواند انقباضات روده ای را تحریک کند که منجر به حرکت روده می شود.

عوارض جانبی سنا چیست؟ شایع ترین عوارض جانبی، ناراحتی های دستگاه گوارش است اما اغلب می توان از عوارض جانبی با رعایت دوز توصیه شده، اجتناب کرد. همچنین از هر محصول سنا به مدت بیش از یک هفته استفاده نکنید.

فواید چای سنا و استفاده ها

    تسکین یبوست
    درمان هموروئید
    کمک به سندرم روده تحریک پذیر
    آماده سازی کولونوسکوپی

1 . تسکین یبوست

یبوست یک مورد بسیار رایج در بحث سلامت است. قطعا یکی از دلایل اصلی که مردم این گیاه درمانی را انتخاب می کنند، تسکین یبوست است. چای Senna توسط FDA به عنوان یک ملین بدون نسخه تایید شده است. سنا چگونه به تسکین یبوست کمک می کند ؟

در آزمایش های کنترل شده نشان داده شده است تا مدفوع را ملایم می کند و همچنین تکرر مدفوع و وزن آن را بیشتر می کند.

چه مدت طول می کشد تا سنا تاثیرگذاری خود را به ثمر برساند؟ به طور متوسط، حدود هشت ساعت طول می کشد، اما معمولا می تواند بین 6 تا 12 ساعت نیز طول بکشد. یک توصیه رایج این است که چای سنا را قبل از خواب بخورید تا برای صبح روز بعد تسکین یبوست داشته باشید.

به عنوان یک درمان طبیعی یبوست، می توان از آن به عنوان یک تسکین دهنده موقت استفاده کرد اما نباید یک راه حل بلندمدت باشد.
2 . درمان هموروئید

هموروئید تورم و التهاب در رگ های مقعد و راست روده است. این تورم و التهاب اغلب به علت یبوست و ازدیاد فشار شکمی است. هموروئید می تواند کاملا ناراحت کننده و ناخوشایند باشد و بسیاری افراد به دنبال راه های طبیعی برای رفع هموروئید هستند. از آنجا که چای سنا برای درمان یبوست مورد استفاده قرار می گیرد؛ با عقل جور در می آید که چرا مردم از آن برای پیشگیری و بهبود هموروئید استفاده می کنند.
3 . کمک به سندرم روده تحریک پذیر ( IBS )

بعضی از رایج ترین علائم IBS عبارتند از تغییرات در حرکات روده، همانند اسهال یا یبوست. سنا زمانی توسط دکتر تجویز می شود که لاکتولوز، یبوست را از بین نمی برد.
4 . آماده سازی برای کولونوسکوپی

چای سنا گاهی اوقات برای پاک سازی و تمیز کردن روده قبل از انجام کولونوسکوپی تجویز می شود. کولونوسکوپی چیست؟ این یک روش پزشکی است که از طریق آن داخل کولون را نگاه می کنند؛ کولون به عنوان روده بزرگ نیز شناخته می شود که آخرین قسمت دستگاه گوارش است.

قبل از انجام این روش، کولون باید از ضایعات انباشته شده کاملاً پاک شود. تحقیقات نشان داده است که مصرف سنا برای آماده سازی روده قبل از کولونوسکوپی موثر است.
برچسب ها: چای سنا ، لاغری ، ملین ، کاهش وزن
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: