کد خبر: ۱۸۸۰۷۲
تاریخ انتشار: ۲۱:۴۰ - ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018March 10
علی نوبخت در جشنواره عمران سلامت که در دانشگاه علوم پزشکی جهرم برگزار شد، گفت: توسعه سلامت و ارائه خدمات درمانی ارزان و با کیفیت مناسب در شهرستان جهرم، این شهرستان را تبدیل به یک الگوی کشوری کرده است.
شفاآنلاین>سلامت>رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: جمهوری اسلامی ایران از پزشکان خارجی بی نیاز شده است. در اوایل انقلاب پنج هزار پزشک خارجی در کشور حضور داشتند، اما اکنون بی نیاز از آنها هستیم.
به گزارش شفاآنلاین،علی نوبخت در جشنواره عمران سلامت که در دانشگاه علوم پزشکی جهرم برگزار شد، گفت: توسعه سلامت و ارائه خدمات درمانی ارزان و با کیفیت مناسب در شهرستان جهرم، این شهرستان را تبدیل به یک الگوی کشوری کرده است.

وی درباره خدمات پزشک خانواده در استان فارس اظهار داشت: پزشک خانواده از خدمات خوب پزشکی است که در استان فارس اجرایی شده، در قانون برنامه ششم نیز به تصویب رسیده است و به زودی در استان های دیگر کشور نیز نظام ارجاع و استفاده از پزشک خانواده انجام می شود.

* حوزه درمان صرفا با درآمدهای اختصاصی به سرانجام نمی رسد
ابراهیم گلمکانی، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت نیز در این مراسم با اشاره به توسعه بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی جهرم، خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی جهرم در توسعه بهداشت و درمان نسبت به دانشگاه های هم شکل خود جایگاه برتری دارد و روندی صعودی را طی کرده است.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت با اشاره به پیشرفت های حاصل در توسعه زیرساخت های دانشگاه علوم پزشکی جهرم، گفت: این دانشگاه توانسته در جذب خیران سلامت عملکرد قابل قبولی داشته باشد و از ظرفیت این افراد خیر استفاده کند، زیرا حوزه درمان و سلامت صرفا با هزینه های اختصاصی به سرانجام نمی رسد و نیازمند مدد خیران ارزشمند است که مسیر توسعه سلامت را به سمت جلو سوق دهند.

گلمکانی افتتاح اتاق تمیز دانشگاه علوم پزشکی جهرم را یکی از گام های بزرگ دانشگاه علوم پزشکی جهرم در حوزه سلامت و خدمات پزشکی جنوب کشور قلمداد کرد و گفت: دانشگاه علوم پزشکی جهرم با افتتاح بیمارستان 310 تختخوابی به استاندارد تعداد تخت به ازای جمعیت نزدیک شده است.

**تمرکز در پایتخت توازن توسعه کشوری را بر هم می زند
محمدرضا رضایی، نماینده شهرستان جهرم و رئیس کمسیون عمران مجلس نیز در این همایش با انتقاد از توجه نکردن به ظرفیت های شهرستان ها تصریح کرد: درشهرستان ها ظرفیت ها، استعداد ها و توانمندی های زیادی وجود دارد که باعث توسعه متوازن کشور می شود.
رئیس کمسیون عمران مجلس افزود: تمرکز در پایتخت توازن توسعه کشوری را بر هم می زند، باید تلاش کرد این توسعه روندی متوازن داشته باشد.

وی با اشاره به توسعه بهداشت و سلامت شهرستان جهرم گفت: 50درصد تخت های مراکز درمانی جهرم در اختیار مردم شهرستان های اطراف است که نشان از خدمات درمانی ارزان و با کیفیت این شهرستان است.

رضایی بیان کرد: باعث افتخار است که جهرم ظرفیت همایش های ملی و استانی دارد و توانسته خودش را در امور مختلف فرهنگی، اجتماعی و به خصوص توسعه سلامت ثابت کند.

علیرضا صحرائیان، فرماندار ویژه جهرم نیز در این همایش گفت: 50 تا 60درصد مراجعه کنندگان به مراکز درمانی و بیمارستان های این شهرستان غیربومی هستند و با توجه به وجود ظرفیت های این شهرستان و فعالیت فرودگاه و قرار گرفتن این شهرستان در مسیرهای مواصلاتی شیراز، لار و بندرعباس، شهرستان جهرم می تواند قطب درمان جنوب کشور باشد.
برچسب ها: پزشکان ، سلامت ، کمیسیون
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: