کد خبر: ۱۸۶۵۹۰
تاریخ انتشار: ۱۷:۲۰ - ۰۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018February 26
بیمار سوخته یک بار نمی سوزد بلکه تا آخر عمر با عوارض سوختگی درگیر است. از این رو لازم است تمامی اقدامات درمانی و مشاوره های روانی برای این قبیل بیماران انجام شود
شفا آنلاین>سلامت>دبیر علمی هفتمین کنگره کشوری سوختگی بر ضرورت پیشگیری از سوختگی با توجه به هزینه های بالایی که به اقتصاد کشور تحمیل می کند، تأکید کرد.

به گزارش شفا آنلاین، دکتر کامران اسدی صبح دوشنبه در نشست خبری هفتمین کنگره کشوری سوختگی که قرار است ۱۲ تا ۱۳ اسفند در مرکز همایش های رازی برگزار شود، گفت: شاخص های اقتصادی در موضوع سوختگی از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا بیماران سوخته هزینه های زیادی را به نظام سلامت و جامعه تحمیل می کنند.

دانشیار دانشگاه علوم پزشکی ایران با تأکید بر امر پیشگیری از سوختگی به عنوان مهمترین مولفه در کاهش هزینه های بیماران سوخته تصریح کرد: بیمار دچار سوختگی نیازمند درمان کامل از مرحله حاد تا مزمن است.

اسدی به روند درمان بیماران سوخته اشاره کرد و گفت: عفونت(Infection) در سوختگی از مهمترین علل مرگ و میر این بیماران است و می بایست با استفاده از پانسمان های مخصوص میزان عوارض و هزینه های این قبیل بیماران را کاهش داد.

دبیر علمی هفتمین کنگره کشوری سوختگی با اشاره به استفاده از پانسمان های معمولی و استاندارد برای بیماران سوخته در مراکز درمانی کشور، افزود: در حال حاضر پانسمان های مخصوصی جایگزین پوست شده اند که با توجه به بالابودن هزینه های آنها امکان استفاده از آنها برای بیماران فراهم نیست.

اسدی در عین حال از انجام طرح های پژوهشی برای تولید پانسمان های مخصوص که مشابه خارجی دارند در کشور خبر داد و اظهار داشت: بیمار سوخته یک بار نمی سوزد بلکه تا آخر عمر با عوارض سوختگی درگیر است. از این رو لازم است تمامی اقدامات درمانی و مشاوره های روانی برای این قبیل بیماران انجام شود.

وی از سوختگی به عنوان یکی از پرعارضه ترین بیماری ها نام برد و یادآور شد: این قبیل بیماران نیازمند جراحی های متعدد و بستری های طولانی هستند و در عین حال بعد از انجام درمان می بایست حمایت روحی و روانی برای این قبیل افراد در نظر گرفته شود تا بتوانند به جامعه بازگردند.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: