کد خبر: ۱۸۱۳۱۶
تاریخ انتشار: ۲۲:۰۰ - ۲۳ دی ۱۳۹۶ - 2018January 13
بک نوزاد ۱۵ روزه اصفهانی با راهنمایی‌های تلفنی کارشناس اورژانس ۱۱۵ از مرگ حتمی نجات پیدا کرد.
شفا آنلاین>سلامت>بک نوزاد ۱۵ روزه اصفهانی با راهنمایی‌های تلفنی کارشناس اورژانس ۱۱۵ از مرگ حتمی نجات پیدا کرد.

به گزارش شفا آنلاین،چند روز پیش مادر یک نوزاد 15 روزه در پی انسداد راه هوایی نوزاد خود در اصفهان با اورژانس 115 تماس می گیرد، در این بین تکنسین اورژانس تا رسیدن آمبولانس به محل با راهنمایی‌های خود و مجاب کردن مادر این نوزاد برای اجرای دستورات فوریت‌های پزشکی موجب می‌شود نوزاد از کام مرگ نجات پیدا کند.

شرح این مکالمه تلفنی را در زیر بخوانید:

در این تماس تلفنی تکنسین اورژانس اصفهان با دلگرمی دادن مادر نوزاد او را به آرامش دعوت می‌کند و  می‌خواهد که کودک را بر روی دست چپ خود بخواباند به طوری که سر نوزاد کمی پایین تر از پاهای او قرار داشته باشد و چندین بار با شدت بین 2 شانه نوزاد محکم ضربه بزند.

در ادامه این تکنسین اورژانس از مادر درباره گریه کردن نوزاد سوال می‌کند که نشانه حیات او محسوب می‌شود، این تکنسین وقتی پاسخ منفی مادر را می‌شنود دلسرد نشده و با وجود دستپاچگی مادر به او می‌گوید که نگران نباش آمبولانس در راه است، دوباره نوزاد را روی دست خود بخوابان و کارهایی که گفتم را تکرار کن.

مادر نوزاد که اضطراب و نگرانی سراسر وجودش را فرا گرفته است، فریاد می‌زند که کودکم مرده‌است و گریه نمی‌کند اما این تکنسین دلسرد نمی‌شود، قطع امید نمی‌کند و به مادر نوزاد می‌گوید نگران نباش، تلفن را قطع نکن، فقط کارهایی که می گویم با سرعت و آرامش خاطر انجام بده.

با اصرار این تکنسین فداکار اورژانس اصفهان برای انجام عملیات نجات، لحظاتی بعد شادی بخش ترین گریه نوزاد که نشان از حیات دوباره اوست به گوش می‌رسد و کودک احیاء می‌شود و نجات پیدا می کند.

برچسب ها: سلامت ، اورژانس ، اصفهان
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: