کد خبر: ۱۱۵۰۹۶
تاریخ انتشار: ۱۹:۱۰ - ۱۹ تير ۱۳۹۵ - 2016July 09
شفا آنلاین>سلامت>یک پژوهشگر طب سنتی گفت: پوست این افراد بیشتر تمایل به تیره شدن و بروز لک دارد معمولاً موهای این افراد مجعد و ضخیم است و حتی رشد موهای زائد در این افراد بیشتر است، همچنین فکر و حافظه قوی دارند و مستعد افسردگی و بی‌خوابی هستند.

به گزارش شفا آنلاین، مهدی میرغضنفری درباره مزاج سرد و خشک اظهار داشت:کسانی که مزاج سرد و خشک دارند, افرادی عموماً لاغر هستند و چاق نمی‌شوند.

به گفته وی پوست این افراد تیره رنگ است و بروز چروکیدگی زودرس در این افراد زیاد است همچنین پوست این افراد خشک بوده و چهره آنها کمودت یا گرفتگی دارد.

این پژوهشگر طب سنتی افزود: پوست این افراد بیشتر تمایل به تیره شدن و بروز لک دارد معمولا موهای این افراد مجعد و ضخیم است و حتی رشد موهای زائد در این افراد بیشتر است.

میرغضنفری ادامه داد: افراد سرد و خشک از نظر روح و روان افراد درون گرایی هستند, بسیار عمیق, متفکر هستند و تمایل به تنهایی دارند همچنین این افراد بسیار کارهای خود را دقیق و منظم انجام می‌دهند.

وی بیان کرد: افراد سرد و خشک خیلی سرعت بالایی در انجام کارها ندارند و کارها را خیلی با جزئیات مختلف و دقیق انجام می‌دهند در نتیجه برای انجام دادن کارشان نیاز به زمان دارند.

این پژوهشگر طب سنتی افزود: افراد با مزاج سرد و هم خشک است تمایل و استعداد یبوست، خشکی پوست و هم چنین خشکی سیستم مغز و اعصاب که منجر به فکر وخیالات و اوهام و این مسائل می‌شوند در آنها زیاد است بنابراین در واقع بیماری‌هایی مثل افسردگی یا این دست خلقیات در این افراد بیشتر است و مستعد هستند.

میرغضنفری خاطرنشان کرد: این افراد خواب‌های پریشان می‌بینند و یا مشکل در خوابیدن دارند و ممکن است که هنگام خواب کلنجار بروند چون فکر و خیال در این افراد خیلی زیاد است و ترافیک فکری پیدا می‌کنند و شاید نتوانند فکرهایشان را جمع و جور کنند و به نتیجه برسند.

وی یاداور شد: افراد سرد و خشک در کل از نظر فکر و حافظه قوی هستند یعنی چیزی را که به خاطر بسپارند, تقریباً همیشه یادشان می‌ماند.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: