کد خبر: ۳۰۹۲۱۴
تاریخ انتشار: ۲۱:۲۰ - ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ - 2022August 04
برخلاف تصورات بسیاری از مردم افراد مسن با خورد مکمل های ویتامین D نمی توانند از شکستگی استخوان جلوگیری کنند.
شفاآنلاین>سلامت>دکتر «مریل لباف»، سرپرست تیم تحقیق از بیمارستان زنان و بریگهام در بوستون، می‌گوید: «ما دریافتیم که مکمل ویتامین D باعث کاهش شکستگی در شرکت کنندگان نمی‌شود.»

 به گزارش شفاآنلاین:در این مطالعه، بیش از ۲۵۰۰۰ سالمند به طور تصادفی ۲۰۰۰ واحد ویتامین D یا دارونما مصرف کردند و سپس به طور متوسط به مدت پنج سال تحت نظر قرار گرفتند. میانگین سنی شرکت کنندگان ۶۷ سال بود.

در طول دوره مطالعه، نزدیک به ۲۰۰۰ شکستگی استخوان در بین بیش از ۱۵۰۰ شرکت کننده رخ داد. با این حال، به نظر می‌رسد مصرف ویتامین D هیچ تأثیری بر اینکه چه کسی دچار شکستگی شده و چه کسی نشده، نداشته است.

لباف گفت: «تصور می‌شد ویتامین D به بهبود سلامت استخوان کمک می‌کند زیرا برای جذب کلسیم بدن شما ضروری است.»

وی در ادامه افزود: «از نظر مکانیکی، ویتامین D ممکن است از سلامت استخوان حمایت کند و معدنی شدن استخوان را بهبود بخشد، زیرا جذب کلسیم را افزایش می‌دهد و ۹۹ درصد کلسیم در استخوان ذخیره می‌شود.»

وی خاطرنشان کرد: «علاوه بر این، برخی از بیماری‌های استخوانی مانند راشیتیسم با کمبود شدید ویتامین D در افراد مرتبط است.»

لباف گفت: «اکثر مردم ویتامین D کافی را به طور طبیعی از طریق پوست خود دریافت می‌کنند، که با قرارگیری در معرض نور خورشید تولید می‌شود.»

این ماده همچنین در شیر، تخم مرغ و غلات حاوی ویتامین D و همچنین در ماهی‌هایی مانند سالمون، قزل آلا و تن یافت می‌شود.انتخاب

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: