کد خبر: ۲۳۶۷۹۱
تاریخ انتشار: ۱۹:۱۷ - ۱۹ تير ۱۳۹۸ - 2019July 10
شفا آنلاین:یکی دیگر از ستاره های پرنور جامعه پزشکی خاموش شد.درحقیقت حوزه بیماری های کلیه دستان توانمندی را از دست داد که از پایه گذاران دیالیز در کشور بوده است.دکتر مهدی قوامیان تا اواخرعمر ریاست بخش دیالیزبیمارستان مدائن را برعهده داشت.
 به گزارش شفا آنلاین:دکتر بهروز برومند، اولین نفرولوژیست ایرانی دارای بورد فوق تخصص از امریکا که ازدوستان و نزدیکان دکتر قوامیان بود درباره گذشته او گفت: سال های بسیار دور این افتخار را داشتم که در بیمارستان رازی شاگردی این استاد گرانقدر را تجربه کنم. چند سال بعد از آن دوران ،ایشان به امریکا سفر کردند و بعد از آموزش های لازم به همراه دکتر مهدی آذر در بیمارستان هزار تخت خوابی امام خمینی -ره- )اولین سرویس تخصصی دیالیز را راه اندازی کردند.

دکتر برومند با اشاره به دوران ریاست خود در انجمن نفرولوژی افزود: همه آن دوران دکتر قوامیان دبیر مالی انجمن بود و تلاش خود به منظور ارتباطی موثر با بیماران و شاگردهایش را به کار می بست. استادی کوشا بود و همواره تلاش می کرد تا علم و تجربه خود را در اختیار دیگران قرار دهد.

مجلس ترحیم این پزشک توانمند روز جمعه ساعت 17 در منزل شخصی وی در خیابان الهیه برگزار خواهد شد.
جهان صنعت
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
France
|
۲۰:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۹
0
0
یادشان و نامشان جاودان
بهروزبرومند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۹
0
0
با آمرزش خواهی برای روانشاد استاد دکتر مهدی قوامیان هنوز بیماران بخش همودیالیز بیمارستان مدائن در شهر تهران که اداره ان تا سالها با استاد دکتر قوامیان بود از میزان کوشش های ایشان براتی تندرستی بیماران به نیکی یاد میکنند. روان ایشان شاد باد.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: