کد خبر: ۲۳۵۵۰۶
تاریخ انتشار: ۱۶:۰۰ - ۰۴ تير ۱۳۹۸ - 2019June 25
به گفته محققان در هر سه ثانیه استخوان‌های یک نفر به دلیل افزایش شکنندگی استخوان‌ها، دچار شکستگی می‌شود. استخوان‌های شکننده در مقایسه با سایرین به سادگی دچار شکستگی شده و با دشواری بیشتری ترمیم می‌شوند
شفا آنلاین>سلامت>محققان دانشگاه پورتسموث واقع در انگلیس برای اولین بار توانستند عملکرد استخوان‌های مصنوعی را در محیط واقعی بدن و نحوه اثرگذاری آن‌ها را بر فرآیند ترمیم استخوان‌ها مورد مطالعه قرار دهند.

به گزارش شفا آنلاین، به گفته محققان در هر سه ثانیه استخوان‌های یک نفر به دلیل افزایش شکنندگی استخوان‌ها، دچار شکستگی می‌شود. استخوان‌های شکننده در مقایسه با سایرین به سادگی دچار شکستگی شده و با دشواری بیشتری ترمیم می‌شوند. درک صحیح آنچه پس از پیوند استخوان(Bone graft) روی می‌دهد، برای انتخاب و طراحی مواد جایگزین با کارآیی بیشتر ضروی است.

نسل جدید استخوان‌های مصنوعی مدتی پس از پیوند، در بدن جذب می‌شوند و امکان بازسازی و رشد استخوان‌ها را فراهم می‌کنند. اما مواد زیستی که زودتر از موعد در بدن جذب شوند، زمان کافی را برای رشد استخوان‌ها فراهم نمی‌کنند و موادی که به کندی جذب می‌شوند، موجب ناپایداری مکانیکی در محل پیوند می‌شوند. به همین علت استفاده از مواد مناسب، امری ضروی است.

در این تحقیقات خواص میکرومکانیکی و میکروآسیب‌های چهار سیستم ترکیب موادزیستی استخوان‌های مصنوعی مورد ارزیابی و تجزیه و تحلیل قرار گرفت. محققان توانستند فصل مشترک استخوان طبیعی و استخوان پیوندی را به‌طور جزئی بررسی کنند و قابلیت تحمل بار آن را به منظور درک بهتر نحوه یکپارچگی بیولوژیکی و ساختاری استخوان طبیعی و پیوندی مورد مطالعه قرار دهند.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: