کد خبر: ۲۳۴۴۷۵
تاریخ انتشار: ۰۸:۲۰ - ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - 2019June 13
مشکل اساسی که در مورد تعرفه وجود دارد اکثریت مراکز فیزیوتراپی شرایطی دارند که مجبور هستند با بیمه‌ها قرارداد ببندند اعم از مراکز خصوصی، بیمارستان‌ها، درمانگاه‌ها و مراکز خیریه، بنابراین مشکل اصلی در تعرفه‌ها بر می‌گردد به مقرراتی که بیمه برای تعرفه‌های فیزیوتراپی در نظر گرفته است
شفاآنلاین>سلامت عضو هیئت مدیره انجمن علمی فیزیوتراپی ایران، از نحوه پوشش بیمه ای خدمات فیزیوتراپی در کشور انتقاد کرد.

به گزارش شفاآنلاین، مجید میرزا حیدری، روز چهارشنبه در حاشیه سومین کنگره بین المللی و سی امین کنگره انجمن فیزیوتراپی ایران، در مرکز همایش‌های برج میلاد، گفت: مشکل اساسی که در مورد تعرفه وجود دارد اکثریت مراکز فیزیوتراپی شرایطی دارند که مجبور هستند با بیمه‌ها(insurances) قرارداد ببندند اعم از مراکز خصوصی، بیمارستان‌ها، درمانگاه‌ها و مراکز خیریه، بنابراین مشکل اصلی در تعرفه‌ها بر می‌گردد به مقرراتی که بیمه برای تعرفه‌های فیزیوتراپی در نظر گرفته است.

وی افزود: یک مشکل دیگر پوشش بسیار کم خدمات فیزیوتراپی توسط سازمان‌های بیمه گر است و خدمات اصلی فیزیوتراپی مشمول بیمه نیست.

میرزا حیدری ادامه داد: وقتی بیمه‌ها خدمات اصلی فیزیوتراپی را تحت پوشش قرار ندهند باعث می‌شود مردم نتوانند هزینه‌های آزاد پرداخت کنند و آن درمانی که باید بگیرند، دریافت نکنند و از آنها محروم شوند و این سلامت جامعه را به خطر می‌اندازد.

عضو هیئت مدیره انجمن علمی فیزیوتراپی ایران، گفت: تعرفه خدمات فیزیوتراپی در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ افزایش اندکی داشته و پایین بودن تعرفه باعث می‌شود اداره مراکز درمانی برای فیزیوتراپیست‌ها سخت شود.

وی افزود: مجموع این دو مشکل (Problem)بیمه و تعرفه منجر به خطر افتادن سلامت جامعه و بیماران و آسیب مراکز فیزیوتراپی و سخت شدن شرایط کار فیزیوتراپیست‌ها می‌شود.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: