کد خبر: ۲۱۹۷۵۱
تاریخ انتشار: ۱۰:۴۵ - ۲۰ دی ۱۳۹۷ - 2019January 10
حسن زارعی اهل شهرستان ارومیه و افسر نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران بود که بر اثر خونریزی مغزی دچار مرگ مغزی شده بود و در نهایت پس از تایید مرگ مغزی، با رضایت خانواده، اعضای بدن وی اهدا شد
شفاآنلاین>سلامت> مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان غربی با بیان اینکه نهمین مورد اهدای عضو در استان طی هفته جاری انجام شد، گفت: با اهدای اعضای بدن مرد 45 ساله مرگ مغزی شده، چندین بیمار جان دوباره گرفتند.

به گزارش شفاآنلاین، علی افشانی روز پنجشنبه افزود: اعضای بدن حسن زارعی که به علت خونریزی مغزی، مرگ مغزی شده بود، با رضایت خانواده اش اهدا شد.

وی اضافه کرد: حسن زارعی اهل شهرستان ارومیه و افسر نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران بود که بر اثر خونریزی مغزی دچار مرگ مغزی شده بود و در نهایت پس از تایید مرگ مغزی، با رضایت خانواده، اعضای بدن وی اهدا شد.

وی اضافه کرد: عملیات اهدای عضو در بیمارستان امام خمینی (ره) ارومیه انجام شد که طی آن، 2 کلیه این بیمار مرگ مغزی شده در ارومیه به 2 بیمار 47 و 40 ساله اهل ارومیه و خوی که در صف دریافت کلیه (Kidney)قرار داشتند، پیوند زده شد.

وی بیان کرد: کبد این فرد نیز برای اهدا به بیمارستان شیراز و نسوج قلبی او برای پیوند به تهران ارسال شده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان غربی گفت: نوجوان 15 ساله، پسر 27 ساله و دختر 17 ساله مهابادی، بانوی 37 ساله و دختر 27 ساله و مرد 38 ساله ارومیه ای و نوجوان 16 ساله خویی از جمله افرادی بودند که طی سال جاری اعضای بدن آنها به بیش از 30 بیمار در کشور اهدا شده است.

افشانی افزود: اعضای قابل اهدای فرد مرگ مغزی شامل قلب، ریه ها، کبد، روده، کلیه ها، لوزالمعده، پانکراس و برخی بافت های بدن از جمله پوست، تاندون، غضروف، استخوان، مغز استخوان، دریچه قلب و قرنیه است.

به گزارش ایرنا، در حال حاضر 25 هزار نفر از بیماران در کشور در صف دریافت عضو قرار دارند و این در حالی است که تنها 800 نفر در سال اهدای عضو می کنند.

سالانه حدود 2 هزار و 500 نفر در کشور شرایط اهدای عضو می یابند که تنها یک سوم از این تعداد، عضو خود را اهدا (give)می کنند.

این در حالی است که روزانه هفت تا 10 نفر و سالانه حدود سه هزار نفر بر اثر نبود عضو پیوندی جان خود را از دست می دهند.ایرنا
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: