کد خبر: ۲۱۲۵۴۹
تاریخ انتشار: ۰۰:۱۵ - ۰۶ آبان ۱۳۹۷ - 2018October 28
اگر افراد در برنامه غذایی خود از میوه و سبزیجات استفاده کنند کمتر به مواد غذایی ناسالم همچون انواع فست فودها و چیپس و پفک رو می‌آورند
شفا آنلاین>سلامت>یک متخصص تغذیه گفت: خوردن صبحانه از پرخوری و چاقی پیشگیری می‌کند.

به گزارش شفا آنلاین:دکتر سید مرتضی صفوی با بیان این مطلب افزود: اگر افراد در برنامه غذایی خود از میوه و سبزیجات استفاده کنند کمتر به مواد غذایی ناسالم <Unhealthy food>همچون انواع فست فودها و چیپس و پفک رو می‌آورند.

وی با بیان اینکه مواد غذایی خیلی شیرین موجب بروز اختلال در هورمون انسولین بدن می‌شوند، افزود: استفاده از شیرینی، قند، شکلات، مربا، شربت، نبات، نوشابه و … نیز باید تا حد امکان کاهش داده شود.

این متخصص تغذیه خاطر نشان کرد: استفاده از بادام زمینی در بهبود حافظه نقش بسیار حائز اهمیتی را دارد همچنین خانواده باید در برنامه غذایی خود از میوه و سبزیجات بیشتر استفاده کنند و میوه‌ها را به صورت میان وعده در اختیار فرزندان خود قرار دهند.

صفوی تاکید کرد: کودکان و نوجوانان به دلیل اینکه در سن رشد قرار دارند باید صبحانه را به طور کامل میل کنند چراکه صبحانه نخوردن موجب می‌شود تا در مدرسه به تنقلات رو آورند و از طرفی خلق و خوی تندی داشته باشند در صورتی که صبحانه خوردن از پرخوری و چاقی در آنها پیشگیری می‌کند.طبنا

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: