کد خبر: ۱۳۷۹۹۴
تاریخ انتشار: ۲۲:۲۰ - ۲۲ دی ۱۳۹۵ - 2017January 11
مطالعات نشان می‌دهد ۸۹ درصد آدم‌هایی که مدتی طولانی گریه می‌کنند، بعدازآن احساس می‌کنند روحیه بهتری دارند.
شفا آنلاین>سلامت> پژوهشی که توسط "کیمبرلی السبک"  در دانشگاه دیویس کالیفرنیا انجام‌شده است نشان می‌دهد گریه می‌تواند افراد را ازنظر ذهنی قوی‌تر کند و ازنظر فیزیکی واقعاً برای آن‌ها مفید باشد.

به گزارش شفا آنلاین،در گزارش پیش رو به برخی از فواید گریه کردن اشاره‌شده است:

آدم‌هایی که گریه می‌کنند احساس بهتری دارند

مطالعات نشان می‌دهد ۸۹ درصد آدم‌هایی که مدتی طولانی گریه می‌کنند، بعدازآن احساس می‌کنند روحیه  بهتری دارند. یکی از دلایل آن خروج منگنز هنگام اشک ریختن است. منگنز یکی از مواد معدنی ضروری برای عملکردهای جسمانی مانند جذب کلسیم، سوخت‌وساز چربی، و تنظیم قند خون است. ممکن است میزان زیاد آن باعث خستگی، اضطراب و پرخاش می‌شود. گریه باعث پایین آمدن سطح منگنز، سم‌های دیگر و هورمون‌های استرس‌زا می‌شود. این‌یکی از دلایلی است که بعد از گریه احساس بهتری داریم. جالب است بدانید منگنز موجود در قطرات اشک ۳۰ برابر بیش‌تر از میزان منگنز در خون ما هستند. بنابراین اجازه بدهید اشک‌ها جاری شوند. آن‌ها می‌توانند نفع زیادی به شما برسانند.

 گریه بخشی از بلوغ هیجانی است

اگر همیشه احساساتتان را پنهان می‌کنید، پس گریه قطعاً شما را خجالت‌زده خواهد کرد. باور کنید یا نه، ابراز احساسات از طریق گریه، بخشی از بلوغ هیجانی است. اگر از این مانع عبور کنید، با گریستن فواید زیادی به‌دست می‌آورید و بیش‌تر از همیشه احساس می‌کنید خوب و آزاد هستید.

 گریه فایده‌ای برای سلامتی‌تان ندارد

این بازتاب یک باور غلط دیگر در مورد گریه است. سیال لیزوزیم یکی از اجزای شگفت‌انگیز هر قطره متوسط اشک است. این محافظ آنتی‌باکتریال شما است و به جلوگیری از عفونت چشم کمک می‌کند. هم‌چنین اگر دچار آب‌ریزش بینی شوید، خیلی بهتر است چون لیزوزیم آن ناحیه را از آلودگی‌ها پاک می‌کند. برآورد شده است اشک‌ها می‌توانند تا ۹۰ درصد باکتری‌ها را در مدت کوتاهی از بین ببرند. هم‌چنین برای پیشگیری از سیاه‌زخم هم بسیار مؤثر و مفید است.

 گریه باعث از بین رفتن احساسات منفی می شود

به گزارش فارس، هیچ دلیل علمی مبنی بر تشدید افسردگی براثر گریه کردن وجود ندارد. بسیاری از جنبه‌های گریه و اشک ریختن می‌تواند به یک فرد افسرده کمک کند، هرچند این نباید فعالیت اصلی آن‌ها باشد! اما گریه کمکشان می‌کند با احساسات دشوار مانند یأس کنار بیایند و می‌تواند به پاک کردن احساسات منفی کمک کند.

 فایده گریه‌ برای سلامت چشمانتان

اشک‌ها ضروری هستند و به خشک نبودن چشم کمک می‌کنند. به اشک‌های ناشی از خرد کردن یک پیاز، اشک‌های واکنشی می‌گویند که به همراه اشک‌های پایه از چشم در برابر از عفونت محافظت می‌کنند. وقتی چیزی وارد چشمتان می‌شود یا باد شدید می‌وزد، چشمتان اشک تولید می‌کند. همه این‌ها برای سلامت چشم ضروری هستند اما بهترین اشک‌ها، اشک‌های احساسی هستند. ناتوانی از گریه‌ کردن به سلامت چشم‌ها آسیب‌زده‌ می‌زند اما آسیب‌های احساسی و روانی این ناتوانی بیش‌تر است.

 مردهای واقعی گریه می‌کنند

آمارها نشان می‌دهند زنان ۴۷ بار در سال گریه‌ می‌کنند درحالی‌که مردان تنها ۷ بار گریه‌ می‌کنند! مردها گریه‌ نمی‌کنند چون به آن‌ها یاد داده‌اند نباید گریه‌ کنند. آن‌ها درنهایت خشم و ناامیدی‌شان را از راه‌های تهاجمی‌تر و مخرب‌تری ابراز می‌کنند. این می‌تواند آسیب جدی به روابط خانه و محل کار وارد کند. روزگاری، مردانی که گریه‌ می‌کردند قابل‌احترام بودند چون نشان می‌داد با احساسات و عواطفشان ارتباط واقعی برقرار کرده‌اند. حتی نشانه یک رهبر و جنگ‌جوی واقعی بود. آدم‌های واقعی، حتماً گریه‌ می‌کنند و باید بیش‌تر گریه‌ کنند چراکه زندگی طولانی‌تر و سالم‌تری خواهند داشت.
برچسب ها: عفونت ، اشک ، بلوغ
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: