کد خبر: ۱۰۷۹۰۲
تاریخ انتشار: ۱۹:۱۰ - ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۵ - 2016May 11
شفا آنلاین>سلامت>مدیرکل اداره تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از حمایت این وزارتخانه از تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی باکیفیت و ایمن خبر داد.

 به گزارش شفا آنلاین، دکتر محمود بیگلر گفت: وزارت بهداشت به عنوان یکی از اصلی ترین مصرف کنندگان کالاهای سلامت محور آمادگی دارد تا با درنظرگرفتن تسهیلاتی مطابق با امکانات موجود، تولیدکنندگان تجهیزات و ملزومات پزشکی را به منظور تولید تجهیزات پزشکی باکیفیت و ایمن تقویت کند.
وی ارتقای کیفیت تجهیزات و ملزومات پزشکی را به عنوان مهمترین رکن طرح تحول نظام سلامت برشمرد و یادآور شد: از سوی دیگر تدوین، تنظیم و ابلاغ قیمت این تجهیزات که در قالب طرح تحول نظام سلامت انجام شده، قیمت برخی از این اقلام را نزدیک به 70 درصد کاهش داده است.
بیگلر تصریح کرد: با توجه به سیاست های وزارت بهداشت در زمینه تولید و صادرات تجهیزات پزشکی با کیفیت، نمایشگاه ایران هلث بستری مناسب برای تحقق این اهداف به شمار می رود و این ظرفیت را دارا است تا به عنوان یک رخداد ملی در حوزه سلامت به جایگاه منطقه ای خود دست یابد.
وی افزود: وزارت بهداشت در این مدت تلاش کرده تا با انجام کارشناسی های دقیق علمی و فنی در سازمان غذا و دارو، سطح کیفی تجهیزات و ملزومات پزشکی مصرفی کشور را اعم از تولیدی و یا وارداتی ارتقا دهد.
مدیرکل اداره تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور از اجرای رتبه بندی و ارزیابی خدمات پس از فروش و طرح تخصیص کد ثبت 'IRC' به تجهیزات پزشکی که از سوی اداره کل نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو انجام شده است به عنوان اقداماتی در جهت افزایش کیفیت تجهیزات و ملزومات پزشکی نام برد.
وی ادامه داد: گزارش های ارایه شده توسط برگزارکنندگان نمایشگاه ایران هلث، حکایت از رشد کمی و کیفی این نمایشگاه در سال جاری نسبت به سال های گذشته دارد و همزمان شدن همایش فرصت های سرمایه گذاری در حوزه سلامت با این رویداد که به صلاحدید وزارت بهداشت انجام شده است، می تواند نقش مهمی در تقویت این نمایشگاه داشته باشد که باید دست اندرکاران این فرصت را مغتنم بدانند.
بیگلر گفت: در سال جاری که به تدبیر مقام معظم رهبری، سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نام گرفته است، تمام ارکان نظام سلامت در کلیه بخش ها اعم از دولتی، خصوصی، خیریه و وابسته به نهادهای عمومی مردم نهاد و کلیه موسسات و فعالان عرصه پزشکی باید با مدیریت جهادی و برنامه ریزی مناسب اقدامات، وضعیت مناسبی را به منظور هرچه بهتر اجرایی کردن اقتصاد مقاومتی مبذول دارند.
وی افزود: یکی از مهمترین گام ها برای عملیاتی کردن این شعار، توسعه بستر تولید داخل کشور است که انتظار آن است در شرایط 'پسابرجام' و با گسترش روابط بین المللی بتوانیم، شاهد توسعه انتقال تکنولوژی به ویژه در زمینه تجهیزات پزشکی 'زیست فناور' و پیشرفته باشیم.
مدیرکل اداره تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور خاطر نشان کرد: تقویت ارتباط صنعت و دانشگاه و نیز استفاده از ظرفیت های پارک های فناوری و شرکت های دانش بنیان از دیگر بسترهای توسعه تولید تجهیزات و فناوری های جدید پزشکی محسوب می شود که انتظار می رود، استفاده از توان حداکثری دانشگاه های کشور در این عرصه پویا، جذاب و دانش محور باشد.
وی گفت: هر چند در دو سال گذشته رشد جهشی در حوزه صادرات داشته ایم، اما این رشد رضایتبخش نبوده، امید می رود، تشکل های صنفی، تلاش های مضاعفی را در جهت بهبود و ارتقای وضعیت صادرات مبذول کنند تا بتوانیم، شاهد نشانه های مثبت آن در ماه های آینده باشیم.
بیگلر با قدردانی از مجریان و مشارکت کنندگان نمایشگاه ایران هلث، ابراز امیدواری کرد، شاهد رشد و شکوفایی صنعت تجهیزات و ملزومات پزشکی در کشور باشیم.
نمایشگاه بین المللی ایران هلث، مهمترین رویداد نمایشگاهی پزشکی کشور است که توسط شرکت صنعت سلامت نیوساد برگزار می شود و همه ساله با استقبال گسترده شرکت های فعال در زمینه تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی، آزمایشگاهی، صنایع دارویی و گردشگری سلامت همراه است.
این نمایشگاه که رویدادی سالانه در حوزه تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی، آزمایشگاهی، صنایع دارویی و گردشگری سلامت در کشور به شمار می رود با مجوز سازمان توسعه تجارت ایران و همکاری شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی جمهوری اسلامی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، انجمن ها و اتحادیه های فعال در این حوزه 26 تا 29 اردیبهشت ماه امسال در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: