کد خبر: ۹۲۸۸۶
تاریخ انتشار: ۰۷:۵۵ - ۲۰ دی ۱۳۹۴ - 2016January 10
در آستانه برپایی اولین همایش کشوری سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در چشم پزشکی عنوان شد:
شفاآنلاین :سلامت >پزشکی >دبیر علمی اولین همایش کشوری سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در چشم پزشکی گفت: در حال حاضر استفاده از سلول های بنیادی بیشتر جنبه مطالعاتی و تحقیقاتی داشته و کاربرد این سلول ها در درمان محدود است، اما پیش بینی می شود در سال 2016 برخی از این سلول های بنیادی با کاربرد درمان توسط کمپانی های بزرگ بین المللی به بازارهای جهانی وارد شود.
به گزارش خبرنگار شفاآنلاین ،دکتر علیرضا لاشیئی در آستانه برپایی "اولین همایش کشوری سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در چشم پزشکی" با اعلام این خبر افزود: اخیرا استفاده از سلول های IPSC که از سلول های خود فرد گرفته می شود به دلیل آنکه از نظر اخلاقی و اختلالات ایمونولوژی مشکلات استفاده از سلول های بنیادی را که از شخص دیگری دریافت می شود، ندارد، مورد توجه علم پزشکی قرار گرفته است.

وی ادامه داد: در ایران نیز این سلول ها که از پوست فرد بالغ دریافت و به عنوان سلول بنیادی در نقاطی که نیاز به درمان دارد، تزریق می شود در مدل های حیوانی به کار گرفته شده و خوشبختانه با نتایج رضایتبخشی رو به رو بوده است.

دکتر لاشیئی با اشاره به اینکه توسعه به کارگیری این سلول ها منوط به انجام تحقیقات، آزمایش ها، مطالعات و بررسی های بیشتری است، یادآور شد: اولین همایش کشوری سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در چشم پزشکی به مدت یک روز از سوی واحد فراهم آوری سلول های بنیادی بیمارستان فارابی و با همکاری ستاد توسعه علوم و فناوری سلول های بنیادی نهاد ریاست جمهوری، پنجشنبه اول بهمن ماه امسال در بیمارستان فارابی تهران برگزار می شود.

وی ادامه داد: این همایش دارای دو سمپوزیوم با عنوان "اصول کاربردهای سلول های بنیادی در چشم پزشکی" و "کاربردهای کلینیکی سلول های بنیادی در چشم پزشکی حال و آینده" است.
علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر می توانند به پایگاه اینترنتی www.spu.fham.org مراجعه کرده یا با تلفن های دبیرخانه سمینار واقع در بیمارستان فارابی به شماره 55421113 تماس حاصل کنند.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: