کد خبر: ۲۵۶۸۵۴
تاریخ انتشار: ۱۷:۰۷ - ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ - 2020May 05
این دستورالعمل برای آگاهی فیزیوتراپیست هاو کادر درمان در مورد نقش فیزیوتراپی در مدیریت بیماران بستری و سرپایی در بیمارستان، نقاهتگاه، منزل قرنطینه و غیر قرنطینه و…، با تشخیص قطعی و یا مشکوک کووید ۱۹ آماده شده است
شفاآنلاین>سلامت>رئیس انجمن فیزیوتراپی ایران، از ابلاغ نخستین گایدلاین(راهنمای) نحوه ارائه خدمات درمانی فیزیوتراپی در پاندمی کووید ۱۹ خبر داد.

به گزارش شفاآنلاین،روز سه شنبه انجمن فیزیوتراپی ایران، احمد مؤذن زاده گفت: نخستین گایدلاین نحوه ارائه خدمات درمانی فیزیوتراپی در پاندمی کووید ۱۹ در منطقه خاور میانه توسط وزارت بهداشت، ابلاغ گردید.

وی افزود: استاندارد ارائه خدمات درمانی فیزیوتراپی در پاندمی کووید ۱۹ که توسط انجمن علمی فیزیوتراپی ایران و دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تهیه و تنظیم شده است، به عنوان اولینگایدلاین مصوب برای ارائه خدمات درمانی فیزیوتراپی به بیماران در منطقه خاور میانه به تصویب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی رسید و به مراکز درمانی سراسر کشور ابلاغ شد.

مؤذن زاده گفت: این دستورالعمل برای آگاهی فیزیوتراپیست هاو کادر درمان در مورد نقش فیزیوتراپی در مدیریت بیماران بستری و سرپایی در بیمارستان، نقاهتگاه، منزل قرنطینه و غیر قرنطینه و…، با تشخیص قطعی و یا مشکوک کووید ۱۹ آماده شده است.

کیانوش جهانپور رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز(سه شنبه) اعلام کرد: تاکنون ۹۹ هزار و ۹۷۰ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۶۳ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، جان باختگان کرونا در کشور به ۶۳۴۰ نفر رسید.ایرنا
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: