کد خبر: ۲۵۶۱۱۰
تاریخ انتشار: ۱۰:۴۵ - ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ - 2020April 25
استفاده از هرگونه مواد مخدر، باعث تضعیف سیستم ایمنی بدن و در نتیجه افزایش ابتلا به ویروس کرونا می‌شود
شفاآنلاین>سلامت>به گفته یک فعال حوزه اعتیاد، سیگار هم یک نوع ماده مخدر است و آثار استفاده از آن باعث تضعیف سیستم ایمنی بدن می‌شود، بنابراین احتمال ابتلا سیگاری‌ها به کرونا وجود دارد.

به گزارش شفاآنلاین،اخیرا گزارشی از یک موسسه تحقیقاتی در فرانسه منتشر شده است که ادعا می‌کند سیگاری‌ها به کرونا مبتلا نمی‌شوند.

سعید صفاتیان مدیر کل سابق درمان ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: ادعای یک موسسه خارجی درباره عدم ابتلا سیگاری‌ها به کرونا، هنوز از مراجع رسمی و سازمان بهداشت جهانی تایید نشده است، همچنین موسسه‌ای که این آزمایش را انجام داده است، رکز معتبر علمی نیست.

وی افزود: علاوه بر اینکه این مرکز، معتبر نیست، روش انجام این تحقیق نیز درست؛ زیرا در این تحقیق، افرادی که در بیمارستان‌ها نتایج تست کرونا آن‌ها منفی اعلام شده است؛ مورد بررسی قرار گرفته اند که سیگاری هستند یا خیر.

مدیر کل سابق درمان ستاد مبارزه با مواد مخدر ادامه داد: بنابراین این تحقیق به روش درستی انجام نشده است و مرکزی این گزارش را اعلام کرده، معتبر نیست.

صفاتیان اظهار کرد: نتایج این تحقیق را نمی‌توان به همه مردم دنیا تعمیم داد و باید منتظر نظر سازمان بهداشت جهانی ماند.

وی افزود: با توجه به اینکه سیگار هم یک نوع ماده مخدر است و آثار استفاده از آن باعث تضعیف سیستم ایمنی بدن می‌شود، مسلما این ادعا توسط مراجع معتبر در جهان نیز رد می‌شود.

این فعال حوزه اعتیاد گفت: استفاده از هرگونه مواد مخدر، باعث تضعیف سیستم ایمنی بدن و در نتیجه افزایش ابتلا به ویروس کرونا می‌شود.میزان
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: