کد خبر: ۲۵۰۰۱۵
تاریخ انتشار: ۱۰:۵۲ - ۰۱ بهمن ۱۳۹۸ - 2020January 21
زمانی که مردم می خواهند خدمات فیزیوتراپی را خارج از مراکز درمانی شناخته شده و رسمی دریافت کنند باید از صلاحیت حرفه ای درمانگر خود مطمئن باشند بویژه زمانی که لازم است که این خدمات را در خانه دریافت کنند
شفاآنلاین>سلامت> رئیس انجمن علمی فیزیوتراپی ایران از دخالت افراد خارج از گروه پزشکی و حتی درون گروه پزشکی در کار فیزیوتراپیست‌ها خبر داد و گفت: تداخل‌های حرفه‌ای از مشکلات حوزه فیزیوتراپی به شمار می‌رود.

به گزارش شفاآنلاین، احمد موذن زاده روز سه شنبه افزود: دخالت ها در کار فیزیوتراپیست ها به ویژه در مورد افراد خارج از گروه پزشکی، انجام می گیرد و مشکلات در این زمینه خیلی حاد است.

وی به مردم توصیه کرد که هنگام دریافت درمان های فیزیوتراپی به مراکز معتبر درمانی مراجعه کنند و افزود: بویژه  زمانی که مردم می خواهند خدمات فیزیوتراپی را خارج از مراکز درمانی شناخته شده و رسمی دریافت کنند باید از صلاحیت حرفه ای درمانگر <Therapist>خود مطمئن باشند بویژه زمانی که لازم است که این خدمات را در خانه دریافت کنند.

رئیس انجمن علمی فیزیوتراپی ایران تاکید کرد: مردم حتما باید از درمانگران فیزیوتراپی، کارت عضویت این انجمن یا کارت عضویت سازمان نظام پزشکی را مطالبه کنند و مطمئن شوند که فردی که ادعای ارائه خدمات درمانی فیزیوتراپی را دارد حتما فیزیوتراپیست باشد.

دخالت برخی افراد بویژه دانش آموختگان تربیت بدنی در حوزه فیزیوتراپی سالهاست که مورد انتقاد مسئولان حوزه فیزیوتراپی کشور است.

فیزیوتراپی یکی از شاخه های توانبخشی است که به باز توانی عملکرد صحیح عضلات کمک کرده و بیماری های مرتبط با آن را درمان می کند.

فیزیوتراپیست ها با در نظر گرفتن شرایط فیزیکی، روانی (سایکولوژیکی)، عاطفی و اجتماعی افراد کمک می کنند تا کیفیت زندگی آنها افزایش یابد.ایرنا 
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: