کد خبر: ۲۴۷۲۰۳
تاریخ انتشار: ۰۹:۳۶ - ۱۵ آذر ۱۳۹۸ - 2019December 06
امروزه اخلاق پزشکی در سلول‌های بنیادی، فناوری و سلامت بیماران و حتی بیوتکنولوژی مطرح شده است و رعایت اخلاق پزشکی از بروز مسائل و تخلفات به طور کامل پیشگیری می‌کند به همین دلیل سازمان نظام پزشکی اهمیت و توجه ویژه‌ای به این موضوع دارد
شفاآنلاین>سلامت>مدیر دبیرخانه اخلاق پزشکی نظام پزشکی گفت: راهنما‌های عمومی اخلاق حرفه‌ای باهدف بهبود روابط بین پزشک و بیمار تدوین شده است.

به گزارش شفاآنلاین،سعید بیرودیان مدیر دبیرخانه اخلاق پزشکی سازمان نظام پزشکی ، اظهار کرد: امروزه اخلاق پزشکی به عنوان یک رشته در  موضوعات مختلف پزشکی مطرح شده است که اهمیت زیاد آن به دلیل ارتباطش با مسائل بین پزشک و بیمار است.

او ادامه داد: امروزه اخلاق پزشکی در سلول‌های بنیادی، فناوری و سلامت بیماران و حتی بیوتکنولوژی مطرح شده است و رعایت اخلاق پزشکی از بروز مسائل و تخلفات به طور کامل پیشگیری می‌کند به همین دلیل سازمان نظام پزشکی اهمیت و توجه ویژه‌ای به این موضوع دارد.

بیرودیان بیان کرد: از دیگر موضوعات مهم مرتبط با اخلاق پزشکی بحث تصمیم گیری درباره مرگ‌های اختیاری بیماران و بررسی مسائل مختلف مانند جدا کردن دستگاه است و در کشورمان  این رشته در مقطع دکترا از سال ۸۷  مورد توجه قرار گرفت و راه اندازی شد و پیش از آن فلوشیپ اخلاق پزشکی در دانشگاه‌های کشورمان تدریس می شد و هدف از ایجاد آن تربیت نیرو در زمینه‌های مختلف پزشکی و رعایت اخلاق در این حرفه بود تا همکاران ما بتوانند بهترین تصمیم گیری در زمینه مسائل حساس و مهم بیماران  را بگیرند.

مدیر دبیرخانه اخلاق پزشکی سازمان نظام پزشکی تصریح کرد: خوشبختانه در دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران، بهشتی، ایران و حتی شیراز اقدامات خوبی در زمینه اخلاق پزشکی و موضوعات مرتبط با آن گرفته شده است و این دانشگاه‌ها در این زمینه پیشرو هستند.

او یادآوری کرد: سازمان نظام پزشکی برنامه‌های مختلفی در زمینه اخلاق پزشکی دارد که یکی از آن‌ها تدوین راهنمای عمومی اخلاق حرفه‌ای است و کار‌های خوبی در این زمینه و با هدف آموزش اخلاق حرفه‌ای پزشکی انجام گرفته است.yjc
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: