کد خبر: ۲۳۹۹۱۹
تاریخ انتشار: ۲۲:۵۴ - ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - 2019August 19
افرادی که میزان قندخونشان کمتر از حد طبیعی است، باید مصرف میخک را متوقف کنند. زیرا این ادویه به طور چشمگیری میزان گلوکز در خون را کاهش می دهد و این امر، بسیار خطرناک است
شفاآنلاین>سلامت>میخک، ادویه معروفی است که از آن به عنوان مکمل گیاهی و خوشبو کننده مواد غذایی استفاده می شود. این ادویه باید به میزان معتدل به غذا افزوده شود.

به گزارش شفاآنلاین،  افراط در مصرف این ادویه باعث رقیق شدن خون و افزایش خطر خونریزی می شود. این ادویه حاوی ماده شیمیایی به نام «اوژنول» است که عامل رقیق کننده خون است و میزان زیاد آن به خونریزی<Bleeding> غیرعادی منجر می شود. 

در صورت داشتن مشکل خونی از جمله هموفیلی یا در صورت مصرف قرص های ضدانعقادخون، از مصرف این ادویه بپرهیزید. مصرف میخک چند هفته قبل از جراحی نیز باید متوقف شود.

افرادی که میزان قندخونشان کمتر از حد طبیعی است، باید مصرف میخک را متوقف کنند. زیرا این ادویه به طور چشمگیری میزان گلوکز در خون را کاهش می دهد و این امر، بسیار خطرناک است.

مصرف میخکی که درست نگهداری نشده است یا مصرف میزان زیاد عصاره خام آن، علایم متعددی مانند حالت تهوع<Nausea>، استفراغ، کمبود نفس، گلودرد، برهم خوردن تعادل مایعات، اختلال کلیه و کبد را به دنبال دارد.

مصرف زیاد میخک باعث ایجاد علایم حساسیت از جمله جوش، کهیر، ورم، احساس خفگی در گلو و ... می شود. در موارد خیلی شدید فرد دچار خفگی می شود.

مصرف زیاد این ادویه، باعث تشدید حمله های صرع می شود.

مصرف زیاد خوراکی یا موضعی آن باعث التهاب غشای مخاطی دیواره های داخلی دهان می شود. نتایج بررسی های متعدد نشان می دهد که این ادویه می تواند با ایجاد سوزش، آسیب گسترده ای به لثه، دندان و بافت های دندان وارد کند.

استفاده موضعی مکرر از آن باعث از دست دادن حس لامسه می شود، بنابراین از استفاده مکرر روغن آن روی پوست بپرهیزید.بهداشت نیوز
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: