کد خبر: ۲۳۴۱۳۶
تاریخ انتشار: ۱۳:۵۰ - ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - 2019June 09
طلای جهانی این روزها با افزایش قیمت سیر صعودی پیدا کرد و در بازار امروز، شنبه، به یک هزار و 340 دلار در هر اونس رسید
شفا آنلاین>بیمه و بانک>در بازار امروز، قیمت طلای جهانی به 1340 دلار در هر اونس رسید که به خاطر کاهش قیمت دلار، اثر چندانی روی بازار طلای داخلی نداشت.

به گزارش شفا آنلاین: محمد کشتی‌آرای، رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر اتاق اصناف، درباره وضعیت امروز بازار سکه و طلا گفت: طلای جهانی این روزها با افزایش قیمت سیر صعودی پیدا کرد و در بازار امروز، شنبه، به یک هزار و 340 دلار در هر اونس رسید. در بازار داخلی افزایش قیمت طلای جهانی تاثیر چندانی بر بهای انواع سکه و طلا نداشته و دلیل آن کاهش نرخ ارز در بازار بوده است.

رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر اتاق اصناف افزود: قیمت سکه بهار آزادی طرح قدیم در بازار امروز چهار میلیون و 490 هزار تومان، سکه طرح جدید چهار میلیون و 640 هزار تومان و نیم‌سکه دو میلیون و 570 هزار تومان بود. همچنین ربع‌سکه امروز با قیمت یک‌ میلیون و 680 هزار تومان و سکه‌های گرمی نیز با قیمت یک‌ میلیون و 10 هزار تومان خریدوفروش شد.

کشتی‌آرای گفت: یک مثقال طلای 17 عیار که مبنای قیمت‌گذاری در بازار است یک‌ میلیون و 827 هزار تومان، یک مثقال طلای 18 عیار یک‌ میلیون و 934 هزار و 500 تومان و یک گرم طلای 18 عیار هم 421 هزار و 800 تومان معامله شد.

او در ادامه افزود: در بازار امروز یک گرم طلای 20 عیار 468 هزار و 700 تومان، یک گرم طلای 21 عیار 492 هزار تومان، هر گرم طلای 22 عیار 515 هزار و 600 تومان و هر گرم طلای 24 عیار که طلای خالص است هم 562 هزار و 400 تومان ارزش‌گذاری شد.

این فعال بازار طلا در پایان گفت: بعد از پایان ماه رمضان و شروع به کار بازار، حباب سکه با افزایش به 480 هزار تومان رسید.

قیمت طلا، سکه و ارز در روز شنبه

امروز بانک‌ها ارز مسافرتی را برای هر یورو حدود ۱۵ هزار و ۴۰۰ تومان عرضه کردند که باز هم از نرخ بازار بالاتر بود.

بانک‌ها برای امروز (شنبه) هر یورو را در قالب ارز مسافرتی ۱۵ هزار و ۴۰۰ تومان فروختند که در مقایسه با قیمت بازار تا ۲۰۰ تومان گران‌تر بود.

ارز مسافرتی برای هر مسافر در کشورهای همسایه و مشترک‌المنافع ۵۰۰ یورو و سایر کشورها ۱۰۰۰ یورو در شعب منتخب برخی بانک‌ها ارائه می‌شود.اما قیمت خرید اسکناس ارز از مردم نیز در بانک‌ها به این ترتیب بود که هر دلار تا ۱۲ هزار و ۸۰۰ تومان و هر یورو تا ۱۴ هزار و ۶۵۰ تومان خریداری شد.

در صرافی‌های مجاز بانک مرکزی نیز ارز از نوسان چندانی برخوردار نبود و هر دلار ۱۳ هزار و ۳۰۰ و هر یورو تا ۱۵ هزار و ۲۰۰ تومان فروخته شد و قیمت خرید آن حدود ۱۰۰ تومان در هر اسکناس کمتر بود.اعتماد آنلاین
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: