کد خبر: ۲۲۹۰۵۶
تاریخ انتشار: ۰۳:۱۶ - ۲۵ فروردين ۱۳۹۸ - 2019April 14
رفع سوء اثر چک های برگشتی همواره جزء موضوعاتی است که معمولا بسیاری از مشتریان بانک‌ها و موسسات اعتباری اطلاعات کاملی از آن ندارند

شفا آنلاین>بیمه و بانک>جاعلان به تازگی از روش جالب توجه ای برای رفع سوء اثر چک های برگشتی در بانک ها و موسسات اعتباری بهره می برند.


به گزارش شفا آنلاین: رفع سوء اثر چک های برگشتی <Check back>همواره جزء موضوعاتی است که معمولا بسیاری از مشتریان بانک‌ها و موسسات اعتباری اطلاعات کاملی از آن ندارند.

به همین جهت نیز همواره شرکت های سودجو با تبلیغات گسترده در شبکه‌های مجازی و نیز روزنامه ها تلاش می کنند از این بی اطلاعی نهایت استفاده را کرده و دارندگان چک برگشتی را نقره داغ کنند.

 برای رفع سوء اثر چک برگشتی روش های مختلفی وجود دارد که از جمله آنها مراجعه به محضر و کسب رضایت از دارنده چک برگشتی است.

 به تازگی برخی از جاعلان از روش جالب توجهی استفاده کرده و با استفاده از این قانون و جعل رضایت محضری دفاتر رسمی، چک را رفع سوء اثر می‌کنند.
 
در این روش دارنده چک برگشتی به بانک مراجعه کرده و از کارمند بانک می خواهد که برگشت زننده چک را اعلام کند.

 پس از اعلام نام برگشت زننده چک، شرکت جاعل رضایت نامه محضری جعل شده با نام کسی که چک را برگشت زده است تهیه کرده و جهت رفع سوء اثر به بانک می دهد.

 بانک نیز پس از مشاهده رضایت محضری که به نام برگشت زننده چک می باشد از آن رفع سو اثر می کند.

نکته ای که باید در این خصوص به آن توجه شود این است که مسئولان بانک باید پس از ارائه رضایت محضری باید حتما اصالت آن را از سایتی که توسط قوه قضاییه تهیه شده استعلام و از آن اطمینان نمایند و سپس چک را رفع سوء اثر کنند.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: