کد خبر: ۲۱۸۷۱۵
تاریخ انتشار: ۱۰:۳۰ - ۱۱ دی ۱۳۹۷ - 2019January 01
ما در نیکوکاری سابقه‌ای طولانی داریم. گفتار نیک، پندارنیک و کردار نیک بیانگر امر خیر بوده و دین بزرگ ما هم آمده و این را گسترس داده است
شفاآنلاین>سلامت> معاون امور مشارکت‌های سازمان بهزیستی از فعالیت برخی مؤسسات خیریه در امور پولشویی خبر داد و البته از ایران خودرو و سایپا به خاطر بی‌توجهی به خانواده هزاران نفری که سالانه در تصادفات رانندگی کشته و معلول می‌شوند، انتقاد کرد.

به گزارش شفاآنلاین، محمدعلی کوزه گر قائم مقام مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی کشور گفت: ما در نیکوکاری سابقه‌ای طولانی داریم. گفتار نیک، پندارنیک و کردار نیک بیانگر امر خیر بوده و دین بزرگ ما هم آمده و این را گسترس داده است. بگذارید نهاد دولتی کار خودش را بکند و شما نیز به عنوان مؤسسات(Institutions) خیریه کار خودتان را انجام بدهید. هر روز دستتان را به سمت دولت دراز نکنید. مگر قرار نبود یار دولت باشید؟ او در بخش دیگری از صحبت هایش با خطاب قرار دادن سازمان‌های مردم نهاد و نهادهای خیریه افزود: مگر کار خیر پذیرفتن بخشی از مسئولیت اجتماعی نیست؟

اما کدام مؤسسات خیریه این موضوع را که سالانه 20 هزار کشته از تصادفات رانندگی می‌دهیم مطالبه عمومی خود قرار داده اند؟ ایران خودرو و سایپا 20 هزار کشته تحویل می‌دهند و نتیجه آن خانواده‌هایی بی‌سرپرست و فرزندان بدون پدر است. کجا دیده شده ایران خودرو و سایپا مرکزی برای معلولان یا یتیم خانه احداث کرده است؟ با توجه به این‌که سالی 80هزار نفر آسیب دیده و مجروحان(Wounded) تصادفات هستند.

قائم مقام مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی کشور گفت: مؤسسات باید در اتاق شیشه‌ای باشند. برخی مؤسسات خیریه که بزرگ می‌شوند مؤسسات کوچک را می‌بلعند. در حالی که ما می‌خواهیم کار خیر در فضاهای کوچک نیز انجام شود.

کوزه گر ادامه داد: بهزیستی 95 درصد از کارها و وظایفش را واگذار کرده و هیچ گوشه دولت به این صورت واسپاری نداشته است. وی تأکید کرد: بعضی مؤسسات، مؤسسات پولشویی شده‌اند. رانت، پولشویی و وابسته شدن به قدرت پاشنه آشیل این مؤسسات است. کوزه گر خاطرنشان کرد: وزارت کشور لایحه‌ای داده است که در جریان آن مؤسسات خیریه مجوزشان را از آنها بگیرند. این در حالی است که ما در تلاش برای ملغی کردن این لایحه هستیم. نمی‌شود هم نهاد سیاسی از اینجا مجوز بگیرد و هم کسی که قصد کار خیر دارد از وزارت کشور مجوز بگیرد. بگذارید نهادهایی مثل بهزیستی و اوقاف و...این کار را برعهده بگیرند.ایرنا
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: