کد خبر: ۲۱۸۶۸۳
تاریخ انتشار: ۲۱:۵۰ - ۱۰ دی ۱۳۹۷ - 2018December 31
بسیاری از مراکز درمانی البرز 15 ماه است که از بیمه مبلغی دریافت نکرده‌اند و حتی برای پرداخت حقوق پرسنل خود مجبور به دریافت وام شده‌اند.
شفاآنلاین>سلامت>معاون فنی نظام پزشکی کرج به پرداخت نشدن بیمه مراکز درمانی اشاره کرد و گفت: بسیاری از مراکز درمانی البرز 15 ماه است که از بیمه مبلغی دریافت نکرده‌اند و حتی برای پرداخت حقوق پرسنل خود مجبور به دریافت وام شده‌اند.

به گزارش شفاآنلاین،محمدعلی نمایی، در نشست خبری امروز دوشنبه 10 دی ماه اظهار کرد: پرداخت نشدن بیمه روند درمان بیماران را با مشکل مواجه می‌کند، وقتی سقف پرداخت بیمه برای یک مرکز درمانی 800 میلیون تومان است چطور می‌توان انتظار داشت که بتوانیم به درستی پاسخگوی همه مراجعه‌کنندگان باشیم؟

این مسئول اضافه کرد: وقتی اوضاع به این روال پیش می‌رود چطور می‌توان فرموده مقام معظم رهبری مبنی براینکه یک بیمار نباید دردی جز درد بیماری داشته باشد را جامه عمل بپوشانیم؟

وی همچنین به وضعیت بیمه جانبازان اشاره کرد و گفت: متاسفانه امروز جانبازان البرزی به دلیل ناکارآمدی بیمه دی با مشکلات عدیده‌ای مواجه شده‌اند و بسیاری از آن‌ها برای دریافت خدمات درمانی از جمله خدمات روانپزشکی مجبورند به تهران مراجعه کنند. باید فکری به حال این معضل بکنیم تا مشکلات بیماران حل شود نباید اجازه دهیم تا دود سیاست‌های غلط به چشم بیماران برود.

ئی با بیان اینکه یکی از مسائلی که در سال‌های اخیر برای سیستم درمان و مردم مشکل ایجاد کرده فعالیت افراد فاقد تخصص در این حوزه است، ادامه داد: متأسفانه در حال حاضر بسیاری از مراکز فاقد صلاحیت از جمله آرایشگاه‌ها خدماتی ارائه می‌کنند که قطعاً باید با حضور پزشک متخصص انجام شود، همچنین در حوزه طب سنتی نیز افرادی که صلاحیت درمان ندارند وارد عرصه شده‌اند که این قضیه وجهه جامعه پزشکی را خراب کرده است.

وی افزود: سازمان نظام پزشکی کرج برای برخورد با این افراد به طور جدی وارد عمل شده اما این کار به همکاری رسانه نیز نیازمند است تا با روشنگری و آگاه‌سازی مردم بتوانیم در این مسیر گام برداریم. برای ساماندهی این معضل طی دو سال گذشته 30 مرکز متخلف در کرج، شناسایی و تعدادی از آن‌ها نیز تعطیل شده‌اند.
برچسب ها: سلامت ، پرسنل ، بیمه
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: