کد خبر: ۲۱۸۴۰۲
تاریخ انتشار: ۰۶:۳۰ - ۰۹ دی ۱۳۹۷ - 2018December 30
به طور سنتی زندگی جنسی فعال برای مردان تا ین 50 و 55 سالگی است و مردان بیش از 65 در اغلب فرهنگ ها سالمند محسوب می شوند و در ذهن مردم دیگر زندگی جنسی ای برایشان وجود ندارد

شفا آنلاین>سلامت جنسی> به طور سنتی زندگی جنسی فعال برای مردان تا ین 50 و 55 سالگی است و مردان بیش از 65 در اغلب فرهنگ ها سالمند محسوب می شوند و در ذهن مردم دیگر زندگی جنسی ای برایشان وجود ندارد


به گزارش شفا آنلاین:حتما شنیده اید که دود از کنده بلند می شود! ظاهرا این جمله در مورد رابطه جنسی در افراد مسن صدق می کند.

به طور سنتی زندگی جنسی <Sex life>فعال برای مردان تا ین 50 و 55 سالگی است و مردان بیش از 65 در اغلب فرهنگ ها سالمند محسوب می شوند و در ذهن مردم دیگر زندگی جنسی ای برایشان وجود ندارد.

با افزایش سن توانایی، میل جنسی و البته قدرت فیزیکی برای رابطه جنسی کاهش پیدا می کند ولی از بین نمی رود.

زنان بعد از 65 سالگی با مشکلاتی از قبیل خشکی بیش از حد واژن روبرو هستند و یائسگی باعث تحلیل رفتن بافت واژن می شود در نتیجه رابط هجنسی برایشان لذت کمتری داشته و حتی ممکن است با درد همراه باشد.

ولی یک زوج سالخورده برای رفع نیاز جنسی حتما نیاز به دخول ندارند و می توانند از بوسیدن و لمس و ماساژ یکدیگر لذت ببرند.

درست است که با افزایش سن تعداد رابطه جنسی کاهش پیدا می کند ولی اغلب مردان و زنان بین 50 تا 80 سال هنوز اشتیاق برای رابطه جنسی را دارند.

نظرسنجی ای که توسط انجمن سالمندان در دانشگاه میشیگانروی 1002 سالمند بین 65 تا 85 درباره زندگی جنسیشان انجام شد نشان داد که 40 درصد آن ها زندگی جنسی فعالی ذارند و در بینسه چهارم آنها که رابطه ای عاشقانه داشتند، 54 درصدشان فعالیت جنسی منظم داشتند.

زوج سالمند

این نظر سنجی تایید می کند که نیاز و علاقه به رابطه جنسی در سنخاصی متوقف نمی شود ضمن این که نشان داد سالمندانی که از نظرجسمی سالم هستند رابطه جنسی فعال تری دارند و اغلب آن ها بیشتر گیاهخواری می کنند و صبح زود از خواب بیدار می شوند.

84 درصد مردان و 69 درصد زنان سالمند شرکت کننده بیان کردندکه رابطه جنسی بخش مهمی از رابطه آن هاست.

البته علاقه به رابطه جنسی در مردان سالمند بسیار بیشتر از زنان بوده و نیمی از مردان شرکت کننده در نظر سنجی اعلام کرده بودند که علاقه بسیار زیادی به رابطه جنسی دارند در صورتی که فقط 12 درصد از زنان از این توصیف استفاده کردند.

ضمن این که فعال بودن در رابطه جنسی در زنان 31 درصد و در مردان 51 درصد اعلام شده است.

ولی زمانی که صحبت از رضایت جنسی به میان می آیدرضایت جنسی اعلام شده از سوی زنان بسیار بیشتراز مردان است.سیمرغ
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۷
0
0
با سلام وخسته نباشی به نظر من عمل جنسی تا 85سالگي و90سالگي قابل انجام است برای اینکه من افرادی را می شناسم که در سن 70سالگي ازدواج با دختران جوان کرده و آنها را به عقد خود درآورده و این عمل زناشویی را بر روی آنها انجام داده و هیچ ناتوانی جنسی و کنارکشي ازاین عمل نداشته اند نظر من نسبت به حرف بعضی که میگویند عمل جنسی تا پنجاه سالگی کاملن. متفاوت است )
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: