کد خبر: ۲۱۶۵۰۴
تاریخ انتشار: ۱۹:۴۵ - ۱۸ آذر ۱۳۹۷ - 2018December 09
معاون پرورشی‌وفرهنگی آموزش و پرورش از درخواست جذب چهار هزار نیروی پرورشی براساس ظرفیت‌های موجود آزمون استخدامی خبر داد
شفاآنلاین> اجتماعی>  مشکل کمبود مشاوره در مدارس و نقش آن در فرایندهای پرورشی و تربیتی دانش آموزان به شدت مشکل آفرین شده است و بسیاری از فعالیت‌های غیرآموزشی دانش آموزان  بدون نیروی انسانی متخصص موجود پیش می رود و این در حالی است که همواره بر سیطره آموزش بر پرورش انتقاداتی وجود دارد.

به گزارش شفاآنلاین: علاوه بر این موضوع معاونان پرورشی و مسئولان پرورشی آموزش و پرورش طی سال‌های اخیر از کمبود این نیروها انتقاد داشتند و بر جذب نیروی متخصص و بکارگیری روش‌هایی جایگزین همچون بکارگیری نیروی همیار مشاور تاکید داشتند که در طرح همیار مشاور از ظرفیت دانش آموزی برای جبران بخشی از کمبود نیروی انسانی استفاده می شود.

علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش پرورش  درباره‌ تمهیدات  لازم برای تامین نیروی مشاوره اظهار کرد: تقا‌ضای جذب نیروی انسانی جدید برای جبران این خلا در مدارس را داریم.

وی ادامه داد: نیروی مشاوره از طریق استخدام تامین می‌شود بر همین اساس ‌این تقاضا را به وزیر آموزش و پرورش رساندیم و وی با آن موافقت کرده است.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش پرورش گفت: بر اساس موافقت وزیر آموزش پرورش ظرفیت‌های باقی مانده از آزمون استخدامی شهریور امسال که حدود چهار هزار نفر است برای تامین نیروی انسانی در حوزه مشاوره و مربی پرورشی به کار گرفته شود.

کاظمی با اشاره به اینکه نامه این درخواست به سازمان امور اداری و استخدامی نوشته شده است، اظهار کرد: در انتظار پاسخ سازمان هستیم تا در صورت موافقت فرایند اجرا را طی کنیم. yjc
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: