کد خبر: ۲۱۵۶۸۸
تاریخ انتشار: ۰۴:۵۹ - ۱۱ آذر ۱۳۹۷ - 2018December 02
پس از شناسایی سرطان پستان بنابر تشخیص رادیولوژیست اگر لازم باشد باید نماهای اضافی ماموگرافی انجام گیرد یا بیمار ام آرآی شود

شفا آنلاین>سلامت>یک متخصص رادیولوژی با اشاره به نقش رادیولوژیست‌ها در تشخیص سرطان پستان گفت: در برخی از موارد جهت درمان بهتر بیماران ضروری است که نمای جدید برای بیمار مبتلا به سرطان پستان انجام گیرد اما با توجه به قوانینی که وجود دارد بیمار ابتدا باید به پزشک عمومی یا متخصص مراجعه کند که این امر هزینه‌های زیادی را برای بیمار به همراه دارد.

به گزارش شفا آنلاین:سید امین آستانی یکی از موادری که رادیولوژیست‌ها در آن نقش اساسی دارند شناسایی سرطان پستان و نحوی مدیریت این بیماری است به این معنا که پس از شناسایی ضایعه غربالگری‌های لازم باید انجام شود.

وی افزود: پس از شناسایی سرطان پستان <Breast Cancer>بنابر تشخیص رادیولوژیست اگر لازم باشد باید نماهای اضافی ماموگرافی انجام گیرد یا بیمار ام آرآی شود.

این متخصص رادیولوژیست عنوان کرد: پس از انجام بیوپسی و تشخیص سرطان بر اساس نوع بازده زمانی تصویر مناسب از بیمار گرفته می‌شود و با انجام رادیولوژی درست درمان مناسب برای بیمار انتخاب می‌شود بنابراین این امر موجب شده تا کمترین هزینه برای سیستم درمانی بیمار و بیمارستان مربوطه در نظر گرفته شود.

آستانی خاطرنشان کرد: یکی از مشکلاتی که ما در جامعه رادیولوژی با آن مواجه هستیم مراجعه بیمار مبتلا به سرطان برای غربالگری با چهار نمای پستان است که نیازمند بود تا برای تشخیص روند بیماری و درمان‌های لازم نماهای جدید گرفته شود اما قوانینی که وجود دارند مانع از این شده تا بنابر تشخیص رادیولوژیست نماهای لازم گرفته شود چراکه این امر نیازمند مراجعه چندین بار به پزشک عمومی یا متخصص است.

وی ادامه داد: برای انجام نماهای جدید غربالگری بیمار باید دوباره به پزشک مراجعه کند و متخصص این درخواست را در دفترچه بیمار بنویسد و دوباره با مراجعه به پزشک رادیولوژیست نماهای جدید از بیماری گرفته شود که هزینه‌های چند برابری را برای بیمار به همراه دارد.طبنا

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: