کد خبر: ۱۹۲۷۴۴
تاریخ انتشار: ۰۸:۴۰ - ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - 2018April 21
برخی معتقد بودند که این نرخ باید شناور باشد و کف قیمتی دیده می‌شد تا پس از آن شناور بودن ارز انجام شود
شفاآنلاین>بیمه و بانک > وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به اینکه اجازه نخواهیم داد ارز از کشور خارج شود، گفت: به‌گونه‌ای سیاستگذاری خواهیم کرد که واحدهای تولیدی ارز را به کشور وارد کنند.

به‌گزارش شفاآنلاین، مسعود کرباسیان در نشست شورای اداری رفسنجان افزود: برخی معتقد بودند که این نرخ باید شناور باشد و کف قیمتی دیده می‌شد تا پس از آن شناور بودن ارز انجام شود.

وی با تأکید بر اینکه سامانه ارزی بحثی قطعی است، ادامه داد: التهاب ارزش ارز باید روی می‌داد اما جهش رخ داده، قیمت واقعی نبود و قیمت حدود چهار هزار و 200 تومان است.

وی با اشاره به مقوله ارز (currency)صادراتی نیز گفت: ارز صادراتی لزوماً از طریق بانک نباید برمی‌گشت و می‌توانست به وسیله صرافی‌ها نیز انجام شود.

کرباسیان افزود: در این شرایط صادر‌کننده می‌توانست سپرده ارزی کند و البته بنا به تأکید ریاست جمهوری در این زمینه تجربه تلخ گذشته نباید تکرار شود و صادر‌کنندگان همچنین می‌توانستند ارز خود را به فرد دیگری واگذار کنند که می‌خواهد واردات کند. وی گفت: بخشنامه ارزی گویا است و در حوزه صادرات تمامی مسائل دیده شده است.

وی ادامه داد: بانک مرکزی 36 نوع نیاز در پیوند با ارز احصا کرده است که در گروه‌های کاری مورد توجه قرار می‌گیرند. کرباسیان همچنین بر لزوم حمایت‌های لازم از مناطق آزاد همچون مناطق ویژه اقتصادی تأکید کرد و افزود: باید مشابه مناطق ویژه اقتصادی به مناطق آزاد نیز حمایت‌های لازم داده و حمایت لازم را به این مناطق آزاد نیز تعمیم داد.

1300 میلیارد تومان پروژه در رفسنجان افتتاح و کلنگ زنی شد
یک هزار و 300 میلیارد تومان پروژه با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان کلنگ زنی و بهره‌برداری شد.

در این آیین استاندار کرمان، اعضای کمیسیون اقتصادی(Economic) مجلس شورای اسلامی و جمعی از نمایندگان مردم استان کرمان و مسئولان حضور داشتند.
طرح ساخت پالایشگاه شرکت توسعه نفت و گاز مرآت آریا توسط وزیر اقتصاد و دارایی کلنگ زنی شد.

همچنین عملیات کلنگ زنی کارخانه تولید تجهیزات پزشکی با اعتبار 20 میلیون یورو و با مشارکت سرمایه‌گذار از کشور آلمان انجام شد.

پروژه خطوط انتقال و پست برق 230.33 کیلوولت فروکروم رفسنجان، شهرک سرمایه‌گذاری چین و مرکز دیتا سنتر با سرمایه‌گذاری 50 میلیون دلار در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان از دیگر طرح‌هایی بود که کلنگ زنی شد.

براساس این گزارش افتتاح کارخانه 60 هزار تنی فروکروم رفسنجان با هزینه‌ای بالغ بر 420میلیارد تومان از جمله طرح‌هایی بود که افتتاح شد و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

مدیر عامل شرکت تاپ اکو خاورمیانه مجری طرح گفت: مقدمات ساخت کارخانه فروکروم رفسنجان با مشارکت سرمایه‌گذار چینی طرح از سال 93 آغاز شده است و امروز فاز اول طرح با ظرفیت 60 هزار تن آلیاژ فروکروم به بهره‌برداری رسید.

امنیت بالای کشور زمینه سرمایه‌گذاری را فراهم کرده است
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: ممکن است در حوزه اقتصاد فراز و نشیب‌هایی داشته باشیم، اما به لحاظ اقتصادی و اجتماعی، جمهوری اسلامی ایران از امنیت بالایی برای سرمایه‌گذاری برخوردار است.

به‌گزارش ایرنا، مسعود کرباسیان در آیین راه‌اندازی کارخانه 60 هزار تنی فروکروم رفسنجان افزود: سرمایه‌گذار خارجی برای مشارکت در چنین طرح چند میلیارد تومانی اعتماد کرده و به کشور آمده که این اعتماد درست است.

وی ادامه داد: ایران کشوری غنی و با فرهنگ و برخوردار از نیروی انسانی کیفی زیادی است و بعد از کشور روسیه بیشترین همسایه را در منطقه دارد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی تصریح کرد: عملکرد مناطق ویژه در استان کرمان موفقیت‌آمیز بوده است و این مناطق با ایجاد ارزش افزوده به اقتصاد کشور کمک زیادی می‌کنند.

سیاست‌های ارزی برای حمایت از کالای ایرانی است
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: سیاست‌های ارزی چند روز اخیر در راستای حمایت از کالای ایرانی اتخاذ شده است.

مسعود کرباسیان در برنامه گفت‌و‌گوی ویژه خبری کرمان افزود: دولت در سیاست ارزی جدید خود از بخش‌های اصلی اقتصاد حمایت می‌کند و بخش‌های اساسی اقتصاد کشور که پیش از این دلار سه هزار و 800 تومانی دریافت می‌کردند از این پس مابه التفاوت این قیمت با چهار هزار و 200 تومان را به صورت یارانه دریافت خواهند کرد.

وی پیرامون التهابات روزهای گذشته در بازار ارز کشور و سیاست اتخاذ شده از سوی دولت در راستای تک نرخی کردن ارز با قیمت چهار هزار و 200 تومان و اتخاذ تصمیماتی در این راستا گفت: فلسفه سیاست‌های جدید ارزی دولت برگرداندن آرامش به اقتصاد و رفع التهاب کاذب در همه بخش‌های اقتصادی از جمله صادرات و تولید است.ایرنا
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: