کد خبر: ۱۷۲۳۰۴
تاریخ انتشار: ۱۶:۲۳ - ۰۹ آبان ۱۳۹۶ - 2017October 31
دکتر ربیعی در کارگروه اجتماعی و فرهنگی استان قزوین:
ما می خواهیم کارگران خود را حفظ کنیم و یکی از استراتژی های دولت تلاش در همین راستا است.

شفا آنلاین:وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به تلاش های دولت برای حل مشکلات واحدهای تولیدی گفت: ما می خواهیم کارگران خود را حفظ کنیم و یکی از استراتژی های دولت تلاش در همین راستا است.

به گزارش شفا آنلاین: دکتر علی ربیعی در نشست کارگروه اجتماعی و فرهنگی استان قزوین که با حضور اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی برگزار شد، با تاکید بر این مطلب در ادامه بر لزوم هم افزایی و هم اندیشی برای حل مشکلات اجتماعی و اقتصادی کشور تاکید کرد و گفت: فقر، صندوق های مالی و هدفمندی یارانه ها و اشتغال از جمله مسایلی هستند که باید با همفکری با نخبگان و تلاش کمیسیون های تخصصی مجلس از جمله کمیسیون اجتماعی حل شوند.

وی افزود: برای حمایت از گروه های هدف برنامه ریزی های زیادی انجام شده به طوری که هم اکنون در کاهش فقر مطلق بر روی رفع سوء تغذیه و مسکن حمایتی فعالیت های خوب و قابل توجه ای انجام شده است .
دکتر ربیعی همچنین با اشاره به نقش تامین اجتماعی در حمایت از جمعیت سالمند و بازنشسته کشور، گفت: مراقب اموال سازمان تامین اجتماعی هستیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به نیاز کشورمان به منابع مالی برای ایجاد اشتغال و رشد در عرصه اقتصاد، افزود: برای رشد اقتصادی کشور باید درآمدهای کشور را افزایش داد .
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه با اشاره به گسترش جمعیت سالمند کشور در یکی دو دهه آینده، یادآورشد: برخورد با 30 میلیون سالمند در سال های آینده یک واقعیت غیرقابل انکار است.
دکتر ربیعی  افزود: در زمان تحویل دولت یک میلیون و 200 هزار بازنشسته داشتیم که این رقم اکنون به سه میلیون و 200 هزار نفر افزایش یافته است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه تصریح کرد: باید با کمک بهزیستی و کمیته امداد در این مناطق مستقر شد و در آنها برنامه قدرتمند مداخله اجتماعی را با هدف کاهش بحران ها و معضل های اجتماعی اجرا کرد.
دکتر ربیعی در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه 150 شرکت در کشور را برای واگذاری به سرمایه گذاران جدید شناسایی کرده ایم، افزود: این موضوع به معنای بیکار شدن کارگران این شرکت ها نیست.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به تلاش های دولت برای حل مشکلات واحدهای تولیدی گفت: ما می خواهیم کارگران خود را حفظ کنیم و یکی از استراتژی های دولت تلاش در همین راستا است.
وی همچنین به سفر اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس به قزوین اشاره کرد و گفت: حضور اعضای کمیسیون ها در استان ها و شهرستان ها سنت خوبی است و باعث می شود تا نمایندگان بهتر و ملموس تر در جریان مسائل و مشکلات قرار گرفته و تصمیم گیری بهتری داشته باشند.
دکتر ربیعی در ادامه به وضعیت مثبت قزوین در برخی شاخص های مربوط به آسیب های اجتماعی اشاره کرد.

وی در ادامه رشد و توسعه مناطق روستایی را از اولویت های دولت دانست و گفت: در این خصوص برش استانی مشخص می کنیم و به عنوان نمونه در نقاط روستایی شهرستان های تاکستان و بوئین زهرا استان قزوین، تقویت تولید و فرآوری کشمش، پسته و بادام در دستور کار قرار می گیرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان یاد و خاطره شهیدان قزوین را گرامی داشت و گفت: شهیدان رجایی، سرلشگر بابایی، لشگری و سردار آزادگان مرحوم حجت الاسلام ابوترابی همگی از شهدای سرشناس این مرز و بوم و دلیرمردان شاخص این دیار هستند.
گفتنی است : دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی امروز سه شنبه به منظور شرکت در نشست کارگروه اجتماعی و فرهنگی قزوین و بازدید از چند واحد تولیدی مربوط به صندوق بازنشستگی کشور به این استان سفر کرده است.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: