کد خبر: ۲۶۳۱۱۶
تاریخ انتشار: ۰۸:۴۴ - ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - 2020August 14
وزارت بهداشت از لحاظ کیفیت تمام ماسک ها بررسی می کند و ناظر بر این روند است
شفاآنلاین>سلامت>رییس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت: مام داروخانه ها مجاز به توزیع ماسک برطق نرخ مصوب هستند و هر داروخانه ای این نرخ را رعایت نکند متخلف محسوب می شود و همچنین توزیع کننده ای که ماسک را نرخ مصوب به داروخانه نداده است نیز تخلف کار است.

به گزارش شفاآنلاین: کیانوش جهانپور رییس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت درباره ماسک های موجود در بازار گفت: مشکلی مبنی بر تولید، تامین و توزیع ماسک نداریم  و کمبودی در کشور نیست و این مساله بیشتر به عهده وزارت صنعت معدن و تجارت است و وزارت بهداشت در رابطه با آن تخصص ندارد.

وی ادامه داد: توصیه ما این است افراد از ماسک های خانگی با قیمت ارزان استفاده کنند و باید بگویم تمام داروخانه ها مجاز به توزیع ماسک برطق نرخ مصوب هستند و هر داروخانه ای این نرخ را رعایت نکند متخلف محسوب می شود و همچنین توزیع کننده ای که ماسک را نرخ مصوب به داروخانه نداده است نیز تخلف کار است.

جهانپور بیان کرد: وزارت بهداشت از لحاظ کیفیت تمام ماسک ها بررسی می کند و ناظر بر این روند است.


وی درخصوص ضدعفونی کردن معابر توسط گروه های مختلف در اوایل شیوع کرونا تصریح کرد: در هفته ها و ماه های اول شیوع کرونا حضور پرشورتر اجتماعی مردم را برای کمک به همدیگر شاهد بودیم که بخشی از آن در قالب ضدعفونی کردن معابر و اماکن عمومی بود.

جهانپور عنوان کرد: اما این موضوع نباید نادیده گرفته شود که خیلی از این اقدامات مطابق پروتکل انجام نمی شد و برخی نیز افراطی بود حتی دغدغه های زیست محیطی از لحاظ استفاده مواد ضدعفونی داشتیم ولی با توجه به شیوه های مبارزه با کرونا چیزی که اکنون در حال اجراست کافی است به شرطی که مردم استفاده همگانی از ماسک و رعایت پروتکل ها را داشته باشند.دانشجو
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: