کد خبر: ۲۶۲۹۹۳
تاریخ انتشار: ۱۸:۳۰ - ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - 2020August 11
دانش‌آموزان با اینترنت و ورود به فضای گسترده مجازی ممکن است مخاطراتی داشته باشد که تلاش کردیم ظرفیت شاد را برای توسعه فعالیت‌های قرآنی افزایش دهیم
شفاآنلاین>اجتماعی>سلامت>وزیر آموزش و پرورش گفت: یکی از گام‌های مهم در مقوله تربیت دانش‌آموزان مانوس کردن آنان با قرآن است باید زمینه این موضوع را بیشتر در آموزش و پرورش فراهم کنیم.

به گزارش شفاآنلاین: محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در آیین اختتامیه سی و هشتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان سراسر کشور که بعد از ظهر امروز از شبکه قرآن و معارف سیما و همزمان از شبکه شاد پخش شد با بیان اینکه تمام تلاش خود را می‌کنیم که مسئولیتمان را به نحو احسن انجام دهیم گفت: باید پیوند دانش‌آموزان را با قرآن و نماز مستحکم‌تر کنیم، بخشی از مسئولیت تربیت فرزندان با والدین است اکنون شرایط جامعه گسترده شده و نسل ما در معرض مخاطرات قرار گرفته‌اند.

وی افزود: یکی از گام‌های مهم در مقوله تربیت دانش‌آموزان مانوس کردن آنان با قرآن است باید زمینه این موضوع را بیشتر در آموزش و پرورش فراهم کنیم. تکلیف خانواده‌هاست که فرزندان را با قرآن آشنا کنند و آنان را از مخاطرات مصونیت ببخشند تا برای زندگی سالم و مبتنی بر باورهای دینی آشنا شوند.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه براساس سند تحول موظف هستیم دانش‌آموزان را به سمت تربیت سوق دهیم و به ساحت‌های تربیتی توجه کنیم گفت: در اهداف درسی توجه به قرآن، عترت و نماز در تمام پایه‌های تحصیلی مورد توجه بوده است امیدواریم بتوانیم این مسئولیت را به نحو شایسته انجام دهیم.

حاجی میرزایی گفت: شرایط کرونا باعث شده که ما وارد زیست بوم جدید شویم. مسیرهای گذشته ما مسدود و امکان حضور دانش‌آموزان در نیمه دوم سال تحصیلی گذشته منتفی شد لذا برای استمرار فعالیت‌ها شبکه شاد طراحی شد.


وی ادامه داد: یکی از نگرانی‌های خانواده‌ها این است که ارتباط دانش‌آموزان با اینترنت و ورود به فضای گسترده مجازی ممکن است مخاطراتی داشته باشد که تلاش کردیم ظرفیت شاد را برای توسعه فعالیت‌های قرآنی افزایش دهیم.ایلنا
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: