کد خبر: ۲۶۲۶۱۹
تاریخ انتشار: ۱۵:۴۵ - ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - 2020August 04
دولت دونالد ترامپ رئيس جمهوري آمريکا تصميم گيري به نحوه واکنش به ويروس کرونا را برعهده رهبران ايالتي قرار داده و اجازه داده فرمانداران درباره زمان بازگرداندن يا اجراي محدوديت هاي کرونايي و تعطيلي يا ادامه فعاليت هاي اقتصادي تصميم گيري کنند
شفاآنلاین>سلامت>دبورا بريکس هماهنگ کننده نيروي ويژه کاخ سفيد گفت: در فاز جديد  شيوع ويروس کرونا در آمريکا دامنه همه گيري بسيار گسترده تر از مرحله نخست آن در اوايل سال جاري ميلادي است.

به گزارش شفاآنلاین، به نقل از اظهارات روز يکشنبه اين مقام کاخ سفيد افزود ما امروز الگو متفاوتي را نسبت به ماه هاي مارس و آوريل (اسفند ۹۸ و فروردين مشاهده مي کنيد و به شکل فوق العاده دامنه شيوع اين ويروس بيشتر است و مناطق روستايي را به همان اندازه مناطق شهري درگير کرده است.

وي بر رعايت نکات بهداشتي از سوي آمريکايي ها از جمله استفاده از ماسک و فاصله اجتماعي تاکيد کرد.

بريکس گفت کساني که در مناطق روستايي زندگي مي کنند از شيوع ويروس در امان نيستند.

مرکز کنترل و پيشگيري از بيماري ها در آمريکا پيش بيني کرده تا روز ۲۲ آگوست (۱ شهريور) تلفات کرونا در آمريکا به بيش از ۱۷۳ هزار نفر برسد و اسکات گوتليب مه گذشته هشدار داد که مرگ ناشي از کرونا تا پايان امسال و در صورتي که تغييري در روند کنوني کشور در مقابله با کرونا حاصل نشود به ۳۰۰ هزار نفر برسد.

بريکس درباره اين که آيا زمان آن نرسيده که دولت فدرال در نحوه واکنش به همه گيري تجديدنظر کند گفت من فکر مي کند دولت فدرال اين تغيير را در پنج يا شش هفته پيش و با شيوع ويروس در ايالت هاي جنوبي انجام داد.

بريکس از اظهارنظر درباره ادعاي مايک پنس معاون رئيس جمهوري آمريکا که گفته بود ما «در حال غلبه بر ويروس هستيم» و «موج دومي» در کار نيست، خودداري کرد.


دولت دونالد ترامپ رئيس جمهوري آمريکا تصميم گيري به نحوه واکنش به ويروس کرونا را برعهده رهبران ايالتي قرار داده و اجازه داده فرمانداران درباره زمان بازگرداندن يا اجراي محدوديت هاي کرونايي و تعطيلي يا ادامه فعاليت هاي اقتصادي تصميم گيري کنند.

طبق آخرين آمار دانشگاه جان هاپکينز تا روز يکشنبه، بيش از ۴ ميليون و ۶۰۰ هزار نفر در آمريکا مبتلا شده اند و دستکم  ۱۵۴ هزار ۴۴۹ نفر بر ثر کرونا جان خود را از دست داده اند.سي ان ان
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: