کد خبر: ۲۶۲۳۱۶
تاریخ انتشار: ۱۰:۱۹ - ۰۹ مرداد ۱۳۹۹ - 2020July 30
با شروع همه گیری ویروس کرونا دانشمندان در تلاشی بی وقفه در حال یافتن دارویی برای درمان کرونا هستند
شفاآنلاین>سلامت>دانشمندان مرکز بین‌المللی بیماری‌های عفونی با ترکیب دو داروی رمدسیویر و دیلتیازم توانستند دارویی به مراتب موثرتر از رمدسیویر را ابداع کردند.

به گزارش شفاآنلاین: دانشمندان در مرکز جهانی بیماری‌های عفونی مستقر در آمریکا دو داروی رمدسیویر و دیلتیازم را با هم ترکیب کردند و مشاهده کردند اثربخشی آن می‌تواند به مراتب بیشتر از داروی رمدسیویر باشد.

با شروع همه گیری ویروس کرونا دانشمندان در تلاشی بی وقفه در حال یافتن دارویی برای درمان کرونا هستند. اخیرا رمدسیویر، داروی بیماران ابولایی، کاندید اصلی برای درمان کرونا است.

پژوهش کنندگان در مرکز تحقیقات بین المللی بیماری‌های عفونی دو داروی رمدسیویر و دیلتیازم را در آزمایشگاه ترکیب کردند و امیدوارند که ترکیب این دو دارو تاثیر زیادی در درمان بیماران مبتلا به کرونا داشته باشد.

رمدسیویر فعالیت ضد ویروسی در برابر ویروس‌های RNA را از جمله ویروس کرونا دارد. دیلتیازم نیز یک داروی ضد فشار خون است که برای درمان آنژین صدری و آریتمی قلبی استفاده می‌شود؛ این  دارو می‌تواند به طور طبیعی ایمنی ضد ویروسی ایجاد کند.


مجوز استفاده از داروی رمدسیویر برای درمان کرونا در اروپا صادر شد
دیلتیازم اثر رمدسیویر را افزایش داده و به دوز‌های کمتری از رمدسیویر نیاز است. 

این تیم مطالعات خود را در مدل‌های حیوانی ادامه خواهد داد و امیدوار است در صورت تایید نتایج مثبت، زمستان آینده تولید این داروی ترکیبی را شروع کند.برنا
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: