کد خبر: ۲۶۱۶۰۲
تاریخ انتشار: ۱۹:۱۵ - ۲۶ تير ۱۳۹۹ - 2020July 16
بیش از 300 مطالعه از سراسر جهان به این نتیجه رسیده است که نا تعادلی های عصبی و نورولوژی در بیماران بستری شده به ویروس کرونا در بیمارستان یک مشکل اصلی دارد و آن هم هذیان گویی شدید است
شفاآنلاین>سلامت>در صورت مبتلا شدن به کووید 19 یا ویروس کرونا ممکن است حتی پس از بهبودی فرد مبتلا به ویروس کرونا، عوارض جدی و خطرناکی را به همراه داشته باشد.

به گزارش شفاآنلاین، هنوز هم دانشمندان در حال آزمایش علائم کووید 19 هستند و به تازگی شروع کردند تا میزان تاثیر این علائم را روی بدن و ذهن انسان ثبت کنند. از آن جایی که عملکرد ریه مستقیماً بعد از ابتلا به کووید 19 تحت تاثیر قرار می گیرد و فرد دچار تنگی نفس می شود، آن ها همچنین به این نتیجه دست پیدا کردند که عوارض جانبی مثل تشنج، سکته و یا آسیب مغزی بعد از این بیماری وجود دارد.

در حقیقت گزارشات نشان می دهد که بیش از 300 مطالعه از سراسر جهان به این نتیجه رسیده است که نا تعادلی های عصبی و نورولوژی در بیماران بستری شده به ویروس کرونا در بیمارستان یک مشکل اصلی دارد و آن هم هذیان گویی شدید است.

این پدیده معمولاً باعث توهمات شبانه، پارانوئید و سردرگمی می شود. معمولا افراد سال خورده بیش از دیگران در معرض تجربه این وضعیت قرار می گیرند اما پزشکان به تازگی به این نتیجه رسیدند که ممکن است که این مشکل همه سنین را درگیر کند، حتی کسانی که از قبل هیچ مشکل ذهنی نداشتند. محققان کشف کردند که 65 الی 75 درصد از بیماران مبتلا به کرونا در بخش آی سیو با مشکلاتی از جمله هذیان گویی درگیر هستند.


مطالعه دیگری در این زمینه انجام شد و بیماران مبتلا به کرونا به دو دسته تقسیم شدند و تحلیل های مربوط به این آزمایش نشان داد که هذیان گویی بیش از یک هفته طول می کشد و در بیشتر موارد شدید است.

این افراد تشخیص دادند که تهویه مکانیکی خطر این مشکل را افزایش داده و بیمارانی که هذیان گویی شدید دارند، معمولاً در معرض مرگ بالاتری خواهند بود.

علاوه بر آن مسکن های قوی می تواند باعث کاهش قدرت حافظه هذیان گویی و توهم بشود که مشکلات بلند مدتی مثل اختلال اضطراب بعد از آسیب دیدگی و افسردگی را افزایش می دهد. بعضی از بیمارانی که در بیمارستان بستری هستند، به دلیل همین مشکلات نمی توانند خانواده خود را تشخیص دهند. به همین دلیل است که ساعات ملاقات بیماران کرونایی محدود شده است؛ البته فاصله گذاری اجتماعی دلیل اصلی ملاقات نکردن با بیماران است. نمناک
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: