کد خبر: ۲۶۱۴۹۳
تاریخ انتشار: ۱۹:۴۱ - ۲۴ تير ۱۳۹۹ - 2020July 14
کشورها باید برای مواجهه با فصل زمستان که احتمال افزایش موارد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ وجود دارد آمادگی لازم را کسب کنند چرا که احتمال می رود شیوع این بیماری در فصل زمستان از همه گیری اولیه آن جدی‌تر باشد
شفاآنلاین>سلامت>متخصصان ارشد انگلیسی نسبت به لزوم آمادگی برای مقابله با اوج شیوع بیماری کووید-۱۹ در فصل زمستان تاکید کردند.

به گزارش شفاآنلاین، به گفته متخصصان انگلیسی در فصل زمستان سال جاری همه گیری کروناویروس جدید می‌تواند طوفانی تمام عیار ایجاد کند.

در بسیاری از کشورها، سیستم خدمات درمانی و سلامت در فصل زمستان با مشکل روبرو می شود چرا که بیماری هایی از قبیل آسم، حمله قلبی و سکته مغزی در دمای پایین تشدید شده و برخی از بیماری های عفونی همچون آنفلوآنزا به راحتی گسترش پیدا می کنند.


محققان هشدار دادند: کشورها باید برای مواجهه با فصل زمستان که احتمال افزایش موارد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ وجود دارد آمادگی لازم را کسب کنند چرا که احتمال می رود شیوع این بیماری در فصل زمستان از همه گیری اولیه آن جدی‌تر باشد.

اما چرا احتمال افزایش موارد ابتلا به این بیماری در فصل زمستان بیشتر است؟

در هوای سرد افراد مدت زمان طولانی تری را در محیط های سرپوشیده با تهویه نامناسب سپری می کنند. این شرایط می تواند فضای مناسبی را برای گسترش آسان کروناویروس جدید فراهم کند.

علاوه بر این، در فصل زمستان شیوع بیماری های تنفسی بیشتر شایع است و به دلیل شباهت بیماری کووید-۱۹ با این بیماری ها، تشخیص آنها از یکدیگر سخت‌تر خواهد بود.ایسنا
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: