کد خبر: ۲۶۱۲۶۷
تاریخ انتشار: ۱۴:۱۹ - ۲۱ تير ۱۳۹۹ - 2020July 11
برای افزایش تخت های بستری هم تمهیداتی در بیمارستان‌ها اندیشیده شده تا تعدادی از بخشها برای بیماران حاد تنفسی اختصاص یابد و بخش بهداشت در زمینه استفاده از سامانه ۴۰۳۰ و پیگیری بیماران، باید تحرک بیشتری داشته باشد
شفاآنلاین>سلامت>رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: بخش‌های بیمارستانی برای بیماران غیرکرونایی باید حفظ شود تا اقدامات درمانی و انجام اعمال جراحی به تعویق نیافتد، زیرا در صورت بی توجهی، سلامت افراد آسیب می‌بیند و بار بیماری افزایش می‌یابد.

به گزارش شفاآنلاین، دانشگاه علوم پزشکی ایران، جلیل کوهپایه زاده روز شنبه افزود: در همه مراکز جامع سلامت، بیماران مبتلا به کرونا پذیرش می شوند و در صورت نیاز آنها را به مراکز بیمارستانی ارجاع می دهند.

وی با بیان اینکه در شرایط نیاز به بستری بیماران و به منظور تسریع در انجام امور و  مدیریت زمان، ارجاع به صورت الکترونیک انجام می شود، اظهار داشت: در خصوص بیماران سرپایی و مشکوک به بیماری کرونا، راهنمایی های لازم جهت قرنطینه خانگی ارائه می شود.

کوهپایه زاده ادامه داد : مراکز تک تخصصی مانند (ارتوپدی، روانپزشکی، اطفال و غیره) دارای بخش کرونایی ویژه هستند تا در صورت نیاز بتوانند به بیماران اختصاصی خود خدمات ارائه کنند و بیمارستانهای جنرال که دارای تریاژ و اورژانس دوگانه تنفسی و عادی هستند باید تمام مراجعه کنندگان را پذیرش کنند.


وی تصریح کرد: همچنین برای افزایش تخت های بستری هم تمهیداتی در بیمارستان‌ها اندیشیده شده تا تعدادی از بخشها برای بیماران حاد تنفسی اختصاص یابد و بخش بهداشت در زمینه استفاده از سامانه ۴۰۳۰ و پیگیری بیماران، باید تحرک بیشتری داشته باشد.

کوهپایه زاده تصریح کرد: نقاهتگاه های دانشگاه علوم پزشکی ایران در شهرستانهای رباط کریم، شهریار و بهارستان آماده است تا در صورت نیاز، ظرف مدت ۲۴ ساعت به  بهره برداری برسد و در خصوص نقاهتگاه شهر تهران هم با بیمارستان بقیه اله تفاهم برقرار است و برای افزایش مراکز نقاهتگاهی مناطق تحت پوشش دانشگاه در حال پیگیری هستیم.

به گفته وی، برای تامین نیروی انسانی مورد نیاز در حوزه درمان از قراردادهای ۸۹ روزه و تمدید طرح استفاده کردیم و برای بیمارستانهایی که بار بیماری بیشتری دارند، در  تخصص های مختلف فراخوان دادیم.

 کوهپایه زاده با تاکید بر استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی، افزود: مراعات بهداشت فردی، استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی سه دستوری است که خیلی از درمان موثر است و  از حضور در مکان های شلوغ خودداری شود ، همه افراد حتی آنهایی که قبلا مبتلا شدند ماسک بزنند و بهداشت فردی را رعایت کنند.ایرنا
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: